בושה בושה
הטרדה מינית

אתר בושה  בסוגיית הטרדה מינית,  במקום  בו קיימים יחסי-מרות.

הסיפורים אודות נשים שהוטרדו במקומות העבודה, שבים וחוזרים כמו שריפת קוצים  ביום  שרב. לאחר שנים של שתיקה כואבת, מעלות נשים פגועות מתוך האוב את סיפורן, כאשר כל אותה תקופה, הן נושאות בקרבן את ההשפלה והעלבון. מדובר באלפי נשים (אם כי ישנם גם גברים הסובלים מהטרדה מינית), רובן המכריע, נשים נורמטיביות, שחייהן שובשו באופן משמעותי. הן שותקות, אנחנו לא יודעים ובעצם   ההתעניינות של הפרט קיימת רק כאשר משיהו קרוב עבר את 'החוויה' הקשה, בעוד הציבור הישראלי   לרבות התקשורת, אדישים  בדרך כלל לנושא ההטרדה המינית, והם מתעוררים כאשר מתעורר סקנדל בו מעורבת אישיות ציבורית,  או ידוענים (סלבריטיס) ואז המציצנות חוגגת.

 

 

קטגוריות אתר בושה בנושא הטרדה מינית:

 

 

אנו מתייחסים לתופעת הטרדה מינית הקיימת במקומות  בהם קיימים יחסי מרות - מקומות עבודה ציבוריים ופרטיים כאחד, צבא, משטרה, אקדמיה.   (הטרדה מינית קיימת כמובן גם  ברשות הפרט או הרבים שלא ביחסי מרות, אך אין אתר בושה עוסק בהיבט זה).

לדעתנו, נגע ההטרדה המינית בעת יחסי מרות, לא ימוגר, כל עוד מעבידים  לא  יפעלו באופן החלטי ובנחישות,  למניעת  נגע ההטרדות המיניות  בארגון, וטיפול החלטי ותקיף  כלפי  אלה הנחשדים בהטרדה מינית או כאלה שנוגעים כביכול בשולייה של התופעה.  לדעת גבע,  בניגוד לתפישה הקיימת כיום אצל רשויות החוק ולמרבית הפלא, גם אצל ארגוני הנשים והמנהיגות המובילות בתחום המגדר, יש וניתן לראות באי-קיום הוראות החוק למניעת הטרדות מיניות מצד מעביד, (כשאינו המטריד עצמו) כעבירה פלילית ולא רק כעוולה אזרחית. אם פרשנות כזו אינה אפשרית, יש לפעול לשינוי החוק למניעת הטרדה מינית.

 

27.7.12 ניצב ניסו שחם,  מפקד מחוז ירושלים כשל בענייני מין  אוי לאותה בושה
שוב הנושא המכעיס, המקומם,  של פרשיה מינית בצמרת, מעסיק את הציבור. כמו גזירת גורל משמים, שוב כשל אדם נכבד והתבשרנו,  כי ההורמונים  אצל  קצין משטרה בכיר, גברו על השכל.  קריירה מפוארת  רבת שנים,  של ניצב ניסו שחם,  מפקד מחוז ירושלים של המשטרה, עומדת להיקטע באבחה אחת.  על המשטרה, היועץ המשפטי, הפרקליטות, מערכת החינוך,  בעצם כולנו, לבחון עמוק פנימה, איפוא הבעייה ומה עושים כדי למנוע את  הבושה הנוראה...
ניצב ניסו שחם, מפקד מחוז ירושלים כשל בעניין שבינו לבינה  27.7.12

 

 

22.2.12  פרשת נתן אשל, הפכה להיות אות קלון  מוסרי על  מצחו של ראש הממשלה
מעשיו הנואלים של נתן אשל, ראש לשכת ראש הממשלה,  כלפי עובדת  הנתונה למרותו,  הם לא רק  עילת בושה לנעשה בלשכת ראש הממשלה, אלא דרך התנהגותו של בנימין נתניהו,  כלפי שלושה מטובי עוזריו הבכירים, שעשו חובת אנשים הגונים -  מהווה אות לדמותו האמיתית של ראש הממשלה ולסולם ערכיו המוסריים התנהגותיים. מה שנראה כפרשת הטרדה מינית מטרידה בלשכת ראש הממשלה,  הסתיים כהודאה על התנהלות לא ראויה בעליל,  אך בלי קונטציה מינית (רחמנא ליצלן !) ובעקבות כך,  ראינו איך  ראש הממשלה, מפנה עורף לערכי אמת, יושרה, הגינות.  ראה:
נתן אשל, יד-ימינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.  עלוב, עצוב, מביש


30.11.10   גידול באלימות נגד נשים, לרבות הטרדה מינית
מרכז המידע של הכנסת, פרסם את נתוני האלימות נגד נשים לשנת 2910.  קשה להשלים עם הגידול בתחום זה, למרות החשיפה הגדולה לה זוכים הדברים. אתר בושה, עוסק רק בתחום של הטרדה מינית של נשים ביחסי מרות,  וכל פעם, שאנו קוראים את הנתונים, אנו מתקשים להבין, איך  המחוקק, או רשויות החוק, אינם מפנימים, כי  ההצעה שהבאנו בעניין,  לפיה, יש לראות באי-קיום או הפרה של המעביד (שאינו המטריד),  את הוראות החוק למניעת הטרדה מינית, משום עבירה פלילית  ולא רק עוולה אזרחית, היה עשויה להיות לה תרומה משמעותית למיגור הנגע.
על: נתוני אלימות נגד נשים 2010,  מחלקת המחקר של הכנסת, השדולה למען הנשים.

 

 

8.4.11  פרשת האשמת  ניצב אורי בר-לב, בהטרדה מינית על-ידי ד"ר אורלי אינס-קינג,  הגיעה לסיומה. פרשה עסיסית, אשר קטעה את מינוי האפשרי של ניצב אורי בר למפכ"ל - פנים רבות לה.
ד"ר אורלי אינס, הנה אישה מבוגרת, דעתנית, משכילה, מומחית בתחום האלימות, יועצת בכירה למשטרת ישראל במיזם  'עיר ללא אלימות', מקושרת חזק בצמרת, גם של המשטרה,  יצאה  בהאשמה חמורה נגד ניצב אורי  בר-לב, כי לפני שנתיים וחצי, לאחר כנס משטרתי באילת,  עשה בה מעשה מגונה.
אורלי אינס, הפכה לגיבורה בעבור הרבה נשים, כשאשר נחשפה בכיכר העיר, בשמה המלא ובתמונתה ללא כיסוי, אך באותה עת,  רבים, לרבות נשים,  תוהים על מניעיה ועל התנהגותה. על:

ד"ר אורלי אינס, מול  ניצב אורי בר לב מי הקורבן ומה באמת קרה שם.

 

 

ביום   6.7.09 -  הונח על שולחן הכנסת, הדוח  השנתי של מרכזי  נפגעי תקיפה מינית, המצביע על עלייה משמעותית במקרי תקיפה מינית של נשים על-ידי הממונה עליהן. חמור מכך הוא  הנתון, כי רק שליש מהנשים המותקפות פונות למשטרה. דרך התנהלות רשויות אכיפת החוק בפרשת קצב, וייתכן אף כי השתלשלות פרשת חיים רמון, הם בין  הגורמים לרתיעת הנשים המותקפות, לפנות אל רשויות החוק והעדפתן לשאת את השפלתן ואת כאבן, בדומיה מייסרת.

 

הממצאים המפורסמים בדוח,  רק מאששים את טענות אתר בושה בנושא המאבק נגד הטרדה מינית. לדעת בושה, גם אם כוונתן של ארגוני הנשים טובות, הדרך בה הן פועלות, לא תביא להפחתת נגע התקיפה המינית  או ההטרדה המינית. נוכח המציאות העגומה, של התגברות התופעה,  דעתנו רק מתחזקת, כי רק  הפיכת מעשי ו/או מחדלי המעבידים, (לא אלה שעשו את מעשה  התקיפה או ההטרדה המינית) לעבירה פלילית, יש  בו סיכוי  להפחתת נגע ההטרדות המיניות ביחסי מרות במקומות עבודה או בצבא.  רק מצב בו ידעו העומדים בראש הארגון, כי -  אי-מניעת הנגע, התעלמות מדרך התנהגות עובדים מטרידים, או העדר צעדים ראויים כנגדם, כמפורט בחוק למניעת הטרדה מינית -  יהוו לגביהם עבירה פלילית ולא רק עוולה אזרחית ממנה נפטרים בקנס כספי מגוחך, רק  דרך כזו, יש בה להפחית את הנגע של התקיפה המינית ושל ההטרדה המינית במקומות העבודה.

 

באותו מועד, הודיע ח"כ חיים רמון, מי שבעת היותו שר המשפטים לפני שלוש שנים, כשל בנשיקה תפלה של קצינה צעירה, אשר בטעות סבר כי רוצה בקרבתו, ונאלץ לשלם מחיר יקר של הרשעה בפלילים, הודיע על התפטרותו מהכנסת, לאחר שנים רבות של מעורבות פוליטית.  חיים רמון, אינו מטרידן מיני, והוא אחד הפוליטיקאים הישרים, ובין אלה, שכבוד האשה על גופה חשובים להם. הוא נפל קורבן של עצמו, ושל להיטות גורמי אכיפת החוק  הלא מידתית, להביאו לדין פלילי ושל בית-המשפט, אשר טעה לדעתנו במתן  הכרעת דין שגויה. על פרשת   הנשיקה של חיים רמון

 

קריאת בושה  ופנייתו בכתב לגורמים רבים, כי יש להטיל על המעבידים אחריות פלילית, בשל אי-נקיטת כל הצעדים הנדרשים למניעת תופעת ההטרדה המינית ונקיטת צעדים מתאימים נגד המטרידים או התוקפים  בטרם המעשה ולאחריו – הייתה בבחינת קול קורא במדבר. היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, חברות כנסת, ארגוני הנשים  וכאלה  העוסקות בנושא המגדרי  בקול תרועה  – כל אלה אינם יכולים לרחוץ בניקיון כפיהם, גם אם כוונתם טובה. הם לא מנעו את הרוח ואלפי נשים אומללות, הנן קורבנות של הסופה הפוקדת אותן וגובה מהן מחיר יקר.

 

דעה אישית  (26.9.08) :  מדוע אין רוצים לפעול נגד מעבידים אשר לא פעלו נגד ההטרדה המינית

 

מה   עניינו של אתר בושה  ונושא והטרדה מינית

דרך התנהלות החברה הישראלית בעניין ההטרדה המינית, היא מציאות כואבת, אך היא גם מטאפורה, למתרחש במקומותינו בתחומים חשובים אחרים. השתיקה סביב, החשש לצאת נגד הממסד בו אתה עובד, הופכים אותנו לכבשים נכנעות ואת המחיר משלמות במקרה זה,  קורבנות מעשי  ההטרדה המינית .

 

עובדות  המעשה  לגביהן אין מחלוקת    - אותן רואה הפרקליטות המדינה כנורטיביות:

  • עובדת בית-אבות  אשר ראש הרשות המקומית, התומכת בבית-האבות, מכהן יו"ר שלו, הגישה תלונה כי הוטרדה מינית על-ידי מנהל בית-האבות.  ראש הרשות המקומית, יחד עם חבר מועצה, המכהן גם הוא כחבר הנהלת בית-אבות, נתנו ידם לפיטורי העובדת, תוך שנרקחה נגדה עלילה, שנמצאה על-ידי בית-הדין  לעבודה כחסרת שחר בהליך משפטי,  בו מתח בית-הדין  ביקורת קשה על הנהלת בית-האבות.
  • הממונה על מינהל הנשים באותה רשות מקומית, עליה מוטל היה בתוקף החוק למניעת הטרדה מינית, לקיים את הבדיקה  בנושא ההטרדה המינית, לא רצתה לעשות כן, מתוך חששה כי לראש הרשות המקומיות  ולחבר ההנהלה  האחר, שהוא שותף  פוליטי של ראש העירייה - יש עניין במנהל בית-האבות.  במקום להטיל את הבדיקה על גורם בלתי-תלוי או בלתי קשור לבית-האבות ולפיטורי העובדת המלינה על הטרדה מינית, הטיל ראש העירייה את בדיקת הפרשה על חבר ההנהלה, המעורב אישית בפרשה (לא  במעשה ההטרדה גופא).
  • העובדת אינה עובדת בבית-האבות יותר, המנהל משגשג על כיסאו.
  • ראש הרשות המקומית, בחר שלא למסור גירסה בפני בית-הדין לעבודה, דבר שצויין בפליאה בהחלטת בית-הדין וסירב למסור כל גירסה שלו לפרשה, למרות הפניות החוזרות ונישנות אליו של אתר בושה.

 

רבים במקום העבודה יודעים על המתרחש, אך מעדיפים את השתיקה ורבים המקרים בהם המעביד או אורגנים שלו, גם אם שאכפת להם, אינם פועלים  לבער את נגע ההטרדה המינית ולפעול ביד קשה ונחרצת  נגד המטריד. כך היו פני הדברים  במשכן הנשיא גם אם עובדים שם, בימיו של משה קצב, יגידו שלא ידעו דבר על המתרחש מאחורי הדלת הנעולה. החוק למניעת הטרדה מינית, אמנם הרחיב את היקף מעשה  ההטרדה המינית והחמיר בעונשים למטרידים עצמם, אך לא היה נחרץ ותקיף דיו עם המעבידים, שבתחומם מתרחשים המעשים הנואלים של הטרדה מינית בעת יחסי מרות.

 

מדוע מתעלמת הפרקליטות במפגיע, למרות הפנייה אליה ואינה רוצה לדעת לאשורו, על הכשלים של יעל גרמן, ראש העירייה הרצליה, בדרך הטיפול שלה בתלונות עובדת על הטרדה מינית.  העובדת פוטרה, המנהל החשוד בהטרדה, נישאר בתפקידו. קשה להאמין אבל עובדה. בעקבות החלטת הפרקליטות על דחיית הערר של גבע  גרמן - הטרדה מינית

כתב גבע מכתב אל הפרקליטות -  15.9.08  הטרדה מינית - דרך התייחסות הפרקליטות.

 

ביום 15.9.08 פורסם בתקשורת כי כנראה, שלא יוגש כתב אישום נגד פרופסור בן ארי מרצה ב - האוניברסיטה העברית שנחשד בקיום יחסי מיון עם סטודנטיות.  הן מסרבות להעיד בפני המשטרה. אני לא מתפלא. ראה מה כתב אתר בושה

בעקבות מעצרו של פרופסור בחוג לסוציולוגיה, האוניברסיטה העברית ירושלים, בחשד של מעשי הטרדה מינית סידרתיים, כתב אריה גבע, ביום 3.8.08  במדור דעה אישית:  הטרדה מינית ביחסי מרות - עת להחליף דיסקט

 

למרות האמור לעיל, יש להזהר כי בית-המשפט וגם ציבור הנשים, לא יגררו, אחר  הרחבת מושג ההטרדה המינית, למחוזות רחוקים הקשורים במרקם היחסים האנושי העדין, הרגיש והמורכב, בין המינים.  אל לו לבית-המשפט לשים עצמו כמי שמתערב ביחסים אינטימיים  הנעשים ברצון מלא  על-ידי אנשים מבוגרים, בין אם בית-המשפט סבור כי הדבר אינו מוסרי לדעתו. התערבות בית-המשפט בנכונות אישה להסכים לקיום יחסי מין, עלולה להיות פגיעה באוטונומיה הרצונית של האישה. בית-הדין לעבודה, בפסק-דינו מיום 26.3.08 הלך רחוק מדי לדעת רבים. הקש: בית-הדין לעבודה, הלך רחוק.

לאור הביקורת שנמתחה מפי רבים על-פסק הדין, מצאה השופטת וירט-לבנה,  שכתבה את  פסק-הדין, להגן מחוץ לכתלי בית-הדין, על  ההלכה שקבעה  ודבריה מאששים את החשש כי מדובר בקביעה ערכית-חברתית, שספק אם הדבר מצוי בתחומו של בית-המשפט.

 

אריה גבע, הגיע לנושא ההטרדה המינית בעת יחסי-מרות, במקרה, תוך עיסוק בנושא שקיפות פעולות עיריית הרצליה ופועלה של יעל גרמן, ראש העירייה.  לאחר שבחן את הדברים לעומקם, התחזקה דעתו, כי החוק למניעת הטרדה מינית, מאפשר פרשנות לפיה יש לראות עבירה פלילית,  בכל מעשה או מחדל של מעביד, שלא מילא אחר הוראות החוק למניעת הטרדה מינית, ו/או ולא פעל למניעת ההטרדות המיניות בארגון וכלפי מי שנחשד בהטרדה מינית.  המצב כיום הנו, כי מחדליו או מעשיו של המעביד,  (שאינו המטריד), נחשבים כעוולה אזרחית גרידא וכך, גופן וכבודן של הנשים, נקנה בכסף, אפילו כסף קטן. לדעת אריה גבע, זו בושה וכלימה.

 

הסוגיה האם  עבירה על החוק למניעת הטרדה מינית, על-ידי מעביד שאינו המטריד, יכולה להיחשב עבירה פלילית,  עומדת ותלויה בפני היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז,  מאז 6.2.07. הנושא הועלה במסגרת ערר שהגיש אריה גבע נ. משטרת ישראל, על סירוב לפתוח בחקירה פלילית נגד יעל גרמן, ראש העירייה הרצליה,  בקשר לאי-מילוי חובותיה  באופן הראוי כמעביד, בעקבות תלונה שהגישה עובדת.  למרות הזמן שחלף וחשיבות הנושא, עד ליום 3.8.08 לא התקבלה החלטת היועץ המשפטי.  לקריאת הפרשה הקש: יעל גרמן, צביעות

 

לדעת אריה גבע, אם היו מעבידים צפויים לכך, כי אי-מילוי חובתם על-פי החוק למניעת הטרדה מינית, משמעו מבחינתם האישית - עבירה פלילית, כי אז יש לשער, הם היו פועלים  תוך נחישות ובנחרצות לבער את נגע ההטרדה המינית במקום העבודה והשתיקה וחוסר המעש בארגו, ן היו פוחתים במידה ניכרת.

 

שתיקת היועץ המשפטי לממשלה והימנעותו ממתן חוות-דעת, בשאלת אחריות פלילית של מעביד במקרה של הפרת החוק למניעת הטרדה מינית,  לכאן או לכאן, אינה ראויה. מעוררת תמיהה  לא פחות הנה, חוסר אמונתן של נשים בעלות יכולת ועוצמה, הפעילות בנושא המגדרי וזכות האישה על גופה, כי יש בידן להביא לשינוי ברור בחוק למניעת ההטרדה מינית,  באופן בו מעביד  שאינו מקיים את הוראות החוק למניעת הטרדה מינית, ישא באחריות פלילית למחדליו ו/או להפרת הוראות החוק,  אינה מובנת לי כלל ועיקר.  הקש:  מחדלי המנהיגות

 

 

פרשת חיים רמון -

עניין הנשיקה של חיים רמון, בעת שכיהן כשר המשפטים,   הפכה לפרשה מביכה שחורגת מתחומיו  הצרים של מעשי איוולת לא ראוי ובלתי מוסרי.  חיים רמון, הורשע במעשה מגונה, בשל נשיקה שנתן לקצינה צעירה, בלשכת ראש הממשלה. לא היה מדובר ביחסי מרות  ובשל כך  אין מדובר בהטרדה מינית ביחסי מרות. הבאנו את  עניינה של הנשיקה, הנושא בשל העניין שהיא  תפשה  בציבור וההשלכות החמורות העולות ממנה .פרשת הנשיקה של חיים רמון,  היכתה גלים, ודווקא בהיותה מקבילה בעיתוייה, לפרשה חמורה אלף מונים, זו  של משה קצב (הנשיא לשעבר), היו שכרכו את  סטיותיו  לכאורה של משה קצב,  בעניין הנשיקה של חיים רמון,  בבחינת הא בהא תליא. ובכך חטאו לעניין ועוותו את האמת.

אתר בושה עקב אחר פרשת רמון מראשיתה  והביע דעתו נגד ההליך ודרך ניהולו.  הקש: פרשת הנשיקה חיים רמון

 

השלטון - שלוחותיו

רשויות מקומיות

microsoft office discount for military 
http://www.flyrnai.org/dbimg/R...op-student 
purchase microsoft outlook 2007 online 
cheap adobe creative suite 5 master collection 
http://www.flyrnai.org/dbimg/R...roduct-key 
dapoxetin tabletten commander du viagra sur internet vendo cialis originale viagra contrassegno levitra compresse
order cialis without prescription when will generic cialis be available tadalafil sublingual tablets viagra without prescription in australia genuine viagra without prescription
viagra equivalent in india viagra sildenafil citrate viagra brand name generic drug internet viagra pharmacy levitra vardenafil oral jelly