בושה בושה
ביטוח נסיעות לחו"ל

מיד לאחר רכישת כרטיס נסיעה לחו"ל,  תעשו ביטוח נסיעות לחו"ל אשר ייתן לכם כיסוי ביטוחי מתאים לסוג הנסיעה שלכם בהתחשב במצב בריאותכם, ויכלול גם כיסוי חלקי של הנזק במקרה של ביטול הנסיעה מסיבות מוצדקות.  אני הכותב, אריה גבע, איני סוכן ביטוח ואין לי שום אינטרס בחברת ביטוח כזו או אחרת, וכל ענייני להביא את הידע הצרכני שצבר לידיעת הציבור.  הקפדתי כל השנים בנסיעותי הרבות לחו"ל, לבצע ביטוח נסיעות מתאימים, גם כאשר 'התבגרתי'  (זקנתי), עלות הביטוחים הייתה גבוהה יותר בשל מצבי הבריאותי. עד היום אני מברך כי 'הפסדתי' את כל  השקעתי  בביטוחי הנסיעות, שכן לא  תבעתי אפילו פעם אחת אגורה מחברות הביטוח וטוב שכך.

על:

 

ביטוח נסיעה לחו"ל, הנו אחד מתחומי ביטוחי הבריאות,  שבו אתה הצרכן,  במקרה של אירוע ביטוחי (פציעה, מחלה), עומד  בארץ זרה, חסר-אונים  ומשווע לעזרה ולא אחת אתה נדרש לטיפול חרום, אשפוז או ניתוח שעלותם עצומה בחו"ל ואם אין לך כיסוי ביטוחי  ראוי, אתה בצרות.  ישנן חברות ביטוח, אשר אשר מעניקות סיוע  בחו"ל  תוך הכוונה למרכזים הקשורים עמם וישנם חברות שיש להם מרכזי מידע סביב השעון, לפניות מחו"ל.

 

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא בעייתי במובן זה, שחברות הביטוח,  המצטיינות בפרסום אגרסיבי, אינם ששות לשלם לך,  כאשר אתה בצרות, מה שהם מכנים 'מקרה ביטוחי'.  ידוע לי על מקרים לא מעטים, של לקוחות נאמנים שביטחו עצמם כל השנים  באותה חברה, אך בהגיע 'יום פקודה', חברת הביטוח מצאה כדרך להחריג את המקרה שלהם והם מצאו עצמם בלא פיצוי.

 

ההשוואה בין  הפוליסות של ביטוחי הנסיעות לחו"ל של חברות הביטוח השונות, לרבות אלו המשווקות על-ידי קופות החולים - היא קשה. גם המחיר אינו ניתן להשוואה בקלות.  סוכני ביטוח אלו או אחרים, ימליצו על פוליסה זו או אחרת, גם סוכני הנסיעות ממליצים לרכוש פוליסות ביטוח באמצעותם. שווה להקדיש לנושא קצת יותר זמן,  כדי להימנע מאכזבות כאובות ויקרות.

 

אנו ממליצים באופן חד-משמעי - אל תצאו מהארץ, מבלי  שיהיה בידכם ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל את המרכיבים הבאים:


 • הוצאות אשפוז   וניתוחים, בסכום מתאים לפי ארץ היעד.
  הוצאות הטסה חזרה הבייתה לישראל והמשך טיפול בישראל,  לרבות כיסוי עלויות טיסה של בני משפחה לחו"ל, במקרה של אירוע.  אירוע צריך לכלול  תאונת דרכים.
  טיפול וביקור רופאים במקרה של  מחלה.

החמרה למחלות קיימות - לכל מי שיש מחלה כרונית או אחרת כלשהי.
ביטול הנסיעה כתוצאה מחלה/תאונה/מוות של הנוסע או של בן משפחה קרוב.
כיסוי לספורט אתגרי, במקרה שמתכוונים לבצע בחו"ל פעילות לא שגרתית. בנג'י, רפטניג, סנפלינג וכו', לרבות הוצאות חיפוש.
הוצאות שעליך לשלם לצד ג'.
טיפולי שיניים
כיסוי למקרים אובדן או נזק של ציוד, לרבות  מחשב נישא, או מצלמה יקרה, הדורשים תוספת פרמיה.

 

 

 • מידע חשוב - סטטיסטיקה על תביעות נגד חברות הביטוח השונות לפי ענפי ביטוח

בחירת חברת הביטוח אצלה נרכוש  ביטוח נוסעים לחו"ל, הנה משימה לא קלה, הדורשת בדיקה מעמיקה שהופכת להיות מעיקה ומכבידה. לא אחת, אנו בוחרים באופציה הקלה, ורוכשים את ביטוח חו"ל אצל סוכן הנסיעות, או באמצעות קופות החולים, המציעות ביטוח נסיעות של אחת מחברות הביטוח.   הפרסום הרב של חברות הביטוח, הנו כמו שטיפות מוח של ממש. גם גלישה באתר אינטרנט,  מבלבלת נוכח שפע האתרים המציעים ביטוחי חו"ל,  של חברות הביטוח, סוכני ביטוח, יועצים - מי לא ?

החל מיום 1.6.12 קיימת חובה על חברות הביטוח, לפרסם באתר האינטרנט שלהם, מידע על מספר התביעות שהוגשו להם לתשלום פיצוי, מספר הסירובים, ההיענויות, התביעות המשפטיות ותוצאותיהם.  זהו מידע חשוב, אך הדרך בה  מיושמת הוראת המפקח על הביטוח, מעוררת תהיות

ראה באתר בושה:

 

 

אתר בושה  או אריה גבע, אינם קשורים או מסונף לחברת ביטוח או סוכנות ביטוח כלשהי ואין להם שום טובת הנאה מחברת ביטוח זו או אחרת. אין אנו  מציעים או ממליצים על רכישת ביטוח בחברת ביטוח זו או אחרת.

 

 

 

האם אפשר לסמוך  על יעילות הפיקוח שמפעילה הממשלה באמצעות - המפקח על הביטוח, כדי שאנו הצרכנים, נדע לרכוש את הביטוח הנכון, היעיל ובעל התמורה הטובה ביותר למחיר, והחשוב מכל, שנזקה להתנהלות הוגנת,  אדיבה, יעילה של חברות הביטוח.
לדאבוני מתוך ניסיון אישי  בפניות אל המפקח על הביטוח  -  אינני יכול לומר, כי התשובה חיובית.

למרות האמור לעיל, תלונה אל המפקח על הביטוח, יכולה להועיל ואין להימנע מהגשתה. מומלץ לכתוב באופן ברור, קצר ומנומס ובעיקר, לקיים מעקב אחר עבודת משרד המפקח על הביטוח ראה:

 

 

ביטוח נוסעים לחו"ל, כמו ביטוחים בתחומים אחרים, מחייב התייחסות לאותיות הקטנות, שכן, חברות הביטוח, כאשר חלילה מתרחש אירוע ביטוחי (מחלה, פציעה, צורך להפסיק את הטיול או לבטלו מסיבות אישיות  המנויות בפוליסה), נוטות לא אחת, למצוא עילות או סיבות, מדוע האירוע בשלו אתם מבקשים תשלום מחברת הביטוח - אינו מכוסה בפוליסת הביטוח.

מצב זה, קורה לא אחת במקרה של רכישת פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל, פעולה שאנו עושים כל אימת שאנו טסים לחו"ל, מבלי שאנו מקדישים לקריאת האותיות הקטנות ולבדיקה מה יש ומה חסר, את תשומת הלב הראויה.  למרות חשיבות הדבר, קשה לצפות מאזרח מן השורה, כי יהיה בידו הזמן או היכולת, לערוך בדיקה יסודית או סקר מקיף של  פוליסות הנסיעה לחו"ל שמציעות החברות השונות.

 

החמרה ; החרגה שני נושאים נושאים חשובים במיוחד,  לגבי אנשים מבוגרים ויותר מזה - קשישים, אשר בדרך כלל, יש להם מחלות כאלה או אחרות.   סעיפים אלה, הם מוקשים המשמשים לא אחת, תואנות בידי חברת הביטוח, שלא לשלם  עבור הוצאות שהיו לכם - המבוטחים.

 

ביטוח רכוש במסגרת פוליסת נסיעות
ביטוח הרכוש בעת נסיעה לחו"ל, הנו חשוב וצריך לראות  את מידת הכיסוי הנכלל בפוליסת ביטוח נוסעים.  אני אישית, נושא זה  אינו מעניין אותי במיוחד, אך  כיסוי ביטוחי מלא  חשוב לאלה הנושאים עמם ציוד יקר. לא ראינו מקום להרחיב בנושא זה.

 

מה עושים במקרה של אירוע ביטוחי - מחלה, תאונה או  הליכה לאיבוד או אובדן חפץ
לשמחת כולנו, מספר המקרים בהם נאלצים המבוטחים להפעיל את הביטוח, משמע אירוע ביטוחי,  אינו רב. (לא נתייחס לתביעות הקטנות של אובדן  ציוד כזה או אחר, או ביקור אצל רופא בחו"ל).

אולם כאשר מתרחש אירוע משמעותי, לא רק הכסף של חברת הביטוח חשוב, אלא גם עזרתה בעניין האשפוז או חיפוש אחר נעדרים. (בעניין זה מדובר בעיקר בצעירים תרמילאים, אך לא רק).

חשוב שיהיה בידכם זמין, מספר החירום של חברת הביטוח אליו אתם או בני משפחותיכם יכולים להתקשר בכל שעות היממה, מכל מקום בעולם.

אם חלילה, חברת הביטוח מתכחשת או מסתייגת מחובתה לשלם,  אל  תמהרו לוותר, גם אם אתם דחוקים ומצבכם שלכם או של בני משפחותיכם הנפגעים קשה.  תנסו לטפל בעניין, תוך מציאת מימון מתאים ותדיינו עם חברת הביטוח  בראש שקט, בלא לחץ.  אם צריך, אל תהססו להגיש תביעה.

אמנם חברת ביטוח הנה נפיל כלכלי, יש  שופטים בישראל, גם אם טחנות הצדק, טוחנות לאט - לאט.

 

 

החרגה בשל החמרה במצב בריאותי -  עדיף כיסוי מלא
בדרך כלל,  פוליסות נסיעות לחו"ל, אינן מכסות הוצאות בשל  אירוע בריאותי, אם חלה בו החמרה בששת החודשים הקודמים למועד הנסיעה.  עליך לראות לכך, שהגדרת ההחרגה במסגרת הפוליסה, תהיא צרה ככל שניתן.


אם לא גילת לחברת הביטוח את קיומה של החמרה במצב מחלה מסוים, הרי במידה וחברת הביטוח תוכל לשייך את  האירוע שקרה לך, לאותה החמרה, הלך לך וחברת הביטוח תסרב לשלם את  הוצאותיך.  (אל תסמוך על זה שחברת הביטוח לא תדע.  במקרה של  הוצאה גדולה חברת הביטוח חוקרת ובודקת והם יגיעו למידע, לרבות בתיק  הרפואי שלך בקופת החולים ובבתי החולים).

ראה:

 

 

 

חובת גילוי מלאה של המבוטח
אחד הכללים החשובים ביותר בעת רכישת פוליסת ביטוח בכלל וזו של ביטוח נסיעות לחו"ל בפרט, הנה, חובת גילוי מלא מצדך, לגבי מצב בריאותך. תענה לשאלות בגילוי לב ובלא הסתרת  פרטים. אחרת, חברת הביטוח תנסה להתחמק מאחריותה, במקרה של אירוע ביטוחי. עדיף לשלם יותר עבור פוליסת ביטוח נוסעים לחו"ל, מאשר לעמוד בפני שוקת שבורה, כאשר חלילה, אתה או משפחתך, נדרשים לשאת בהוצאות עצומות,  בשל תאונה או מחלה.

 

מחיר פוליסת ביטוח נוסעים לחו"ל  מחושבת לפי מספר ימי הנסיעה והיא תלויה במספר משתנים  כמו : גיל הנוסע, היעד, סוגי הכיסוי.  (לא אחת, פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל של אותה  חברת ביטוח,  עולה סכומים אחרים בהתאם לגוף באמצעותו רכשת את הפוליסה).

 

חברות כרטיסי האשראי, קופות החולים, הפכו להיות שחקנים חשובים בשוק ביטוח נסיעות לחו"ל. עשיית הביטוח אצלם או דרכם נוחה, אך לא בהכרח אתם  מקבלים  את חבילת הביטוח  הטובה ביותר. כדאי להשקיע מעט זמן ולבדוק את חבילת ביטוח נסיעות לחו"ל, המתאימה לך תוך השוואת מחירים.

 

 • סקר הרגלי צריכה פיננסים, שהוזמן ע"י חברת גוגל בישראל, יוני 2009, מצביע כי  22% מהנשאלים, בדקו רכישת ביטוח נוסעים לחו"ל באמצעות האינטרנט וכי  -  14% מהנשאלים - רכשו ביטוח נוסעים לחו"ל באמצעות האינטרנט.

 

לדעתי,  עיקרו של ביטוח נסיעות לחו"ל,  אינו  בשל ההוצאות הלא-גדולות יחסית, במקרה של ביקור אצל רופא או אובדן ציוד כזה או אחר.  אירוע כזה מרגיז, מעצבן, אך ההוצאה אינה גדולה.  עיקרו של ביטוח נסיעות לחו"ל, הנו בשל החשש,  שבמקרה של אירוע  משמעותי, לא רק שהסכומים שאתם עלולים לשלם הם עצומים, אלא הסיוע של חברת הביטוח  הנו בעל חשיבות רבה.

 

רכישת פוליסת ביטוח  נוסעים לחו"ל נעשית בין השאר באמצעות (ניתן לבצע את רכישת פוליסת הביטוח, בטלפון או באמצעות האינטרנט):

 • סוכני נסיעות
 • סוכני ביטוח המתמחים בפוליסות בריאות
 • קופות החולים השונות
 • חברות כרטיסי האשראי
 • מועדון המכוניות. מ.מ.ס.י   (פוליסת  ביטוח נוסעים  לחו"ל, של מועדון המכוניות, נמצאה  במחיר נוח יחסית).

 

רכישת פוליסת ביטוח נוסעים לחו"ל המשווקות על-ידי קופות החולים וע"י חברות האשראי
רבים בציבור, סומכים על הגופים הגדולים, שיהיו הגונים, הוגנים וידאגו להם במקרה צרה.  מה יכול להיות אמין יותר, מאשר רכישת פוליסת ביטוח נוסעים לחו"ל במסגרת קופות החולים בה אתה מבוטח.  קופות החולים אינם עושות את הביטוח בעצמן, אלא באמצעות  חברות ביטוח המוציאות את פוליסת נוסעים לחו"ל, ישירות ללקוחות ואף אינן אחראיות  על  יישום הביטוח.  קופות החולים הן המשווקות המפרסמות ובעיני רבים בציבור, יש בכך דימוי של  הענקת אמינות לפוליסה. 
בעניין עלות הפוליסה, בפניננו כשל צרכני  שנגרם עקב : לקוחות אדישים,  עצלנים או  פראיירים, הקש:
מדוע,  מבוטחי קופת חולים כללית משלמים יותר עבור  ביטוח דומה, מאשר מבוטחי מכבי

 

השוואה בין פוליסות ביטוח  נסיעות לחו"ל, של חברות האשראי השונות, ופוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל של קופות החולים השונות:
עיתון דר-מרקר, פרסם ביום  27.5.10 כתבה מקיפה, בדבר מרכיבי ביטוח נסיעות לחו"ל  והתעריפים לרבות לפי מרכיבי נוספים שר אוי לרכוש, אותם מציעות חברות האשראי השונות. במקביל, באותה כתבה, פרי עטה של  דינה רוזנברג, על-סמך סקר שערך העיתון על-ידי מכון פאנלס, ישנה השוואה בין  ביטוחי נוסעים לחו"ל שמציעות קופות החולים השונים. לקריאת הכתבה:
ביטוח נוסעים לחו"ל, חברות אשראי, קופות חולים, דר-מרקר  27.5.10,

 

פוליסות ביטוח נוסעים לחו"ל המשווקות על-ידי חברות ביטוח.
ישנן פוליסות רבות של נסיעות לחו"ל, המשווקות על-ידי חברות ביטוח בעיקר באמצעות סוכנויות הנסיעות.  הבאנו בפניכם, דוגמא אחת, של פוליסה של חברת 'כלל בריאות' אשר חברת הנסיעות 'קשרי תרבות', מציעה ללקוחותיה באביב  2010, לאחר בדיקה על-ידי סוכן ביטוח מטעמם  'כנען'  של פוליסות   ביטוח נסיעות לחו"ל הקיימות בשוק. 
מחיר הפוליסה ובמיוחד עלות סעיף החמרה למחלות קיימות, נראים מחירים טובים. לקריאת ההצעה:

 

חברות כרטיסי האשראי,  מעניקות  לבעלי כרטיסי אשראי מסוימים, כיסוי ביטוחי חינם, במקרה של נסיעה לחו"ל, אך יש לבדוק היטב מה מכסה ביטוח  נסיעות חו"ל זה ומה הדרך  להפעילו, מול חברת כרטיסי האשראי, כדי שיכסה אותך בעת הנסיעה. בעבר,  הכיסוי הביטוחי היה אוטומטי,אך  כיום דורשות חברות כרטיסי האשראי כי  בעלי כרטיס האשראי יפעילו את הביטוח טרם צאתם לחו"ל. (יפעילו משמעו, ייתקשרו אל חברת כרטיסי האשראי ויודיעו כי הם נוסעים לחו"ל).

אם אתה מסתמך על ביטוח זה בלבד, כדאי לבדוק את הצורך בהורא ההפעלה בטרם יציאה לחו"ל,  גם אם יש לך כרטיס יוקרתי (כמו פלטניום).

מספר הפעלה לבעלי כרטיסי ישרארכט, אמריקן אקספרס - 03-6381919   (סוכנות תורן).

אין  בידינו  כרטיס ויזה ומשום כך,   איננו מתייחסים לכרטיס זה.

 

 

בעיות רפואיות, ספורט אתגרי מיוחד
תנסה להשיג כיסוי אצל חברת ביטוח העוסקת בתחום זה. סוכנות המתמחות  בביטוח מיוחד של נסיעות לחו"ל, במקרה של בעייה רפואית שאינה מכוסה בפוליסה עם סעיף החמרה,  או ספורט אתגרי מיוחד:

מדנס - סוכנות ביטוח - בעיות רפואיות, ספורט אתגרי
אופציה, מקבוצת מדנס, פתרונות ביטוחיים בכל מצב

 

הטסה - פינוי אווירי
רצוי לכלול בפוליסת ביטוח נסיעות לח"ול, גם סעיף של פינוי אווירי,  מה שקרוי הטסה, מה שמייקר את הביטוח. במקרה של טיול למקומות מרוחקים, או  בארצות לא מפותחות דיין, הכללת סעיף זה רצויה מאד, אך בשנים האחרונות, נוסעים רבים כוללים סעיף זה, שאינו יקר, גם בטיסות ליעדים קרובים יותר.

 

ביטול נסיעה  בלתי צפוי מטעמי בריאות
קורה לפעמים, כפי שקרה לי באביב 2010, כי בשל אירוע בריאות בלתי-צפוי, שלך או של בן לוויתך לטיול או של בן משפחה קרוב שאינו טס, שאתה נאלץ לבטל את הנסיעה.  במקרה כזה, אם יש לך כיסוי ביטוחי, במסגרת פוליסה נסיעות לחו"ל, אתה חוסך מעצמך את קנס הביטול הכרוך בעוגמת נפש.

כדי לכלול ביטוח ביטול נסיעה, עליך לעשות את ביטוח הנסיעות לחו"ל, מוקדם ככל שניתן, אם כי ישנן פוליסות, אשר אינן מאפשרות כיסוי זה, או עריכת הביטוח, אלא 30 יום לפני הנסיה.

 

תאונות דרכים
יש לבדוק אם הפוליסה מכסה תאונות דרכים, לרבות, המשך הטיפול בארץ. כיסוי ביטוחי של עניין זה, חיוני. (בישראל, תאונות דרכים, לעתים, אינם כלולות בסל הבריאות וקופות החולים, מתנערות לעתים מחובתן, לטפל בנפגעי תאונות דרכים).

 

 

 

 • ספורט אתגרי
אם  חלילה  וחס, ניפגע  בחו"ל, ונדרש לתשלום סכומים גדולים תמורת הטיפול ו/או הפינוי  ונפנה לביטוח כדי לממש זכותינו על-פי פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל, עלולה חברת הביטוח לסרב לשלם לנו  דמי ביטוח בטענה - שנפגענו במסגרת של ביצוע ספורט אתגרי,  זאת במידה ולא שלמנו תוספת פרמיה עבור הכיסוי  הנוסף.  במשך כל השנים, הייתה ההגדרה של 'ספורט אתגרי' בחלק נכבד של פוליסות נסיעה לחו"ל, מנוסחות באופן כללי, כך שבמקרה של  אירוע שאינו ספורט אתגרי ממש, היה בידי חברת הביטוח לטעון כי מדובר בספורט אתגרי שעשה המבוטח ומכאן שאין כיסוי לאירוע, אם לא נרכש ביטוח מיוחד.

 

 

אנו פעלנו בעניין זה, ולא הרפינו, עד אשר המפקח על הביטוח הורה לחברת הביטוח לשנות את הנוסח של ספורט אתגרי בפוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל אשר הן הוציאו ושיווקו.

מכאן, בשנת  2010 , שונו הגדרות 'ספורט אתגרי' במרבית פוליסות הביטוח והן כוללות, ספורט אתגרי של ממש, כמו - בנג'י, רפטינג, סנפלינג, סקי וכו' ולא כל פעולה של מה-בכך, כפי שהיא קודם.

 

באותם מקרים בהם אין ספק כי הם כלולים  במסגרת ספורט אתגרי, כמו: סקי,  באנג'י, טיפוס מצוקים, צניחה וכו', ממולץ, או אפילו חובה שיכלול גם ספורט אתגרי, למרות שכיסוי של סיכון זה, מגדיל את סכום הפרמיה שעליך לשלם עבור ביטוח נסיעות לחו"ל.

על נושא ספורט אתגרי   בהקשר של פוליסות ביטוח נוסעים לחו"ל באתר בושה, הקש:
ספורט אתגרי - פוליסת ביטוח נוסעים לחו"ל

 

 

השוואה בין מחירי הפוליסות המשווקות על-ידי קופות חולים מכבי - שירותי בריאות כללית.

שתי קופות החולים הגדולות, משווקות את פוליסת ביטוח הנסיעות של  חברת ביטוח כלל בריאות.

ביוני 2009, לפני נסיעה לחו"ל עם רעייתי (מבוטחת קופת חולים מכבי),  החלטתי להשוות בין מחירי הפוליסה של ביטוח נסיעות לחו"ל של שירותי בריאות כללית, לבין זו שמציעה מכבי שירותי בריאות.

הבדיקה הראתה הבדלים משמעותיים לטובת הפוליסה המשווקת על-ידי  שירותי בריאות מכבי.

בשנת 2010, המצב היה דומה.  מסתבר כי מאחר ורעייתי הנה מבוטחת של מכבי, אני, המבוטח בשירותי בריאות כללית, רשאי לרכוש את  הביטוח באמצעות מכבי, מה שמוזיל לי את העלות.

כמבוטח של שירותי בריאות כללית,  התערער בי האמון בקופת הולים - שירותי בריאות כללית.  מצב בו  מבוטחי קופת החולים הגדולה במדינה, משלמים עבור פוליסת נסיעות לחו"ל  של 'כלל בריאות', שהם רוכשים באמצעות הקופה, סכום גבוה יותר,  מזה אותו משלמים מבוטחי מכבי, הנו בלתי הגיונית, בלתי-סבירה ויש בה לעורר מחשבות קשות על דרך ניהול קופת חולים שירותי בריאות כללית.

לקריאת המכתב ונתוני ההשוואה ראה:  מכתב גבע אל שירותי בריאות כללית  21.6.09

נוכח ההפרש הגדול במחיר פוליסת ביטוח נוסעים לחו"ל, אני ממתין בסקרנות לקבלת תגובת שירותי בריאות כללית.

 

'מלכודת דבש'   של  חברות האשראי

אם  אתה נדרש לבצע הרחבה של הפוליסה,  (החמרת מצב רפואי,  הטסה, המשך טיפול), לפחות במה שקשור לחברת ישראכרט,  תוכל למצוא  כיסוי ביטוחי  כולל זול יותר, למרות שאת הביטוח הבסיסי של הנסיעה לחו"ל, אתה מקבל בחינם.

המצב שהתברר לנו הוא מכעיס, פוגע באמון שרכשתי לחברת האשראי,   שהאמנתי כי מאחר והיא מציעה בט נסיעות לחו"ל בחינם, הרי ההרחבה בה  תהיה בסכום סביר, כך שמחיר הפוליסה הכולל, יהיה יותר זול.

מה רבה הייתה אכזבתי. לקריאת הנתונים  -   מכתב אריה גבע אל ישרארכט, ביטוח נסיעות לחו"ל - 21.6.09

 

 

 

 

title Filter     מספר מאמרים 
# כותרת מאמר
1 כיסוי ביטוחי של מחלה קיימת מול החרגה
2 מידע סטטיסטי על התנהגות חברות הביטוח
3 8/8/2011 ביטוח נוסעים לחו"ל. מבוטחי שירות בריאות כללית, משלמים יותר מtאשר מבוטחי קופת חולים מכבי
4 21.6.09 ביטוח נסיעות לחו"ל.חברת כרטיסי האשראי - ישראכרט, מציעה ביטוח, מה שעלול להיות מלכודת דבש
5 ביטוח נסיעות חו"ל - ספורט אתגרי מהו
6 מכתבים אל משרד המפקח על הביטוח - נסיעות לחו"ל, ספורט אתגרי, 2008
 

השלטון - שלוחותיו

רשויות מקומיות

http://www.flyrnai.org/dbimg/R...014-online 
best price office 2013 students 
buy photoshop download 
http://www.flyrnai.org/dbimg/R...otoshop-uk 
http://www.flyrnai.org/dbimg/R...s-suite-x7 
acheter kamagra 100mg médicament baclofene irex kamagra apotheke tarif cialis 20mg levitra precio farmacia
generic cialis india when will generic cialis be available real viagra vs generic viagra purchase cialis online purchase sildenafil without prescription
cialis no prescription needed viagra sildenafil citrate buy original viagra online sildenafil cost cheap viagra online uk