בושה בושה
גביית ארנונה - עיריית הרצליה

 

הדרך הקלוקלת בה פועלת עיריית הרצליה בתחום הארנונה למגורים, מבהירה עד כמה זקוקים האזרחים במדינת ישראל ותושבי הרצליה בפרט, לכלי בקרה יעילים,  אשר יבקרו את הרשות המקומית וימנעוו התנהלות שלטונית בלתי-סבירה בעליל, תוך הפרה בוטה של הצדק החברתי  ופגיעה בשכבות הביניים.

 

6.6.14 משה פדלון, ראש העירייה החדש, ממשיך דרכה האנטי-חברתית של יעל גרמן

משה פדלון, ראש העירייה החדש מאז נובמבר 2014, שנבחר בקולות השכונות והמעמד הבינוני, הולך בדרכיה האנטי חברתיות  של יעל גרמן בתחום הארנונה ואולי  משה פדלון, לא מבין עדיין כי הוא  פועל בניגוד מוחלט לקיומו של צדק חברתי בחלוקת נטל הארנונה בהרצליה.

מאז שנת 1999 אני מנהל מאבק עקרוני מול עיריית הרצליה בנושא חלוקת נטל הארנונה בעיר. אמנם מדובר  בסכום שנגבה ממני ומתושבי השכונה בה התגוררתי, באופן לא צודק ולא הוגן, אך דרך התנהלות עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן, הצביעו על שקרים, הסרת האמת, חוסר הגינות וחוסר תום-לב.

העתירה המנהלית  עת"מ 1732/08  אריה גבע ואח', נ. יעל גרמן, עיריית הרצליה ומנהל הארנונה, עוסק אמנם בסוגיה פרטנית של ביטול ההחלטה על העלאת הארנונה  על אריה גבע אליו הצטרפו כמה משכניו, אך המשמעויות העולות מהתגלות המחדלים והדרך המפלה  בין תושבי העיר, ובעיקר הגישה אותה הביא אריה גבע, לאחר עבודת חקירה ובדיקה נרחבים, מציגה את חוסר הצדק החברתי הקיים בדרך בה פועלת עיריית הרצליה בתחום הארנונה למגורים.   על השתלשלות הדברים,  ראה:

 

 

26.1.14  משה פדלון נבחר להיות  ראש עיריית הרצליה, האם ישתנה משהו בתחום הארנונה

הצדק החלוקתי של נטל הארנונה בהרצליה בתקופת יעל גרמן כראש העירייה 1999-2013, היה אנטי-חברתי בעליל, אולי הגרוע בין הערים בישראל.   מצופה כי משה פדלון, ראש העירייה החדש שנבחר בנובמבר 2013,  איש השכונות, מנהל אגף בעירייה, אשר במסע הבחירות שלו, הבטיח להביא לשינוי,   יעשה מעשה  של ממש, או אולי חלילה נראה שוב מעשה זמרי.  נקווה כי הוא יפנים את הכלל הבסיסי של יושרה פוליטית - להוציא או להשקיע את כספי הציבור זו משימה קלה יחסית, אך לגבות באופן צודק, הוגן, את המס העירוני, זוהי משימה מורכבת יותר, הדורשת יושרה, הבנה ונכונות לעשות מעשה של ממש.    ראו -

 

 

 

 

 

ראה -  
חלוקת נטל הארנונה  -   בהרצליה, דרכה הקלוקלת של עיריית הרצליה

ארנונה הנו נושא משעמם, אך חשיבותו על הכיס הפרטי של כל אחד מאתנו - עצומה. נושא הארנונה אינו נהיר לציבור, אך העיוותים בו בעיר הרצליה,  חמורים וקשים  לקליטה.  קשה להאמין עד אשר לומדים את הנושא לבוריו. התנהלותה ודרכה של  יעל גרמן  ראש עיריית הרצליה בנושא הארנונה למגורים, הנם מעשה אנטי-חברתי בעליל, בלתי-מוסרי, של התנהלות שלטונית בלתי הוגנת, פסולה ובחלקה בלתי חוקית. יעל גרמן, מתעלמת ביודעין ובמפגיע,  מן העובדות  אשר הצגנו בפניה בדרך ניהול הארנונה בהרצליה, אשר הבאנו באתר בושה, רק בחלקה.  נוכח העדר שקיפות ודרך התנהלותה של יעל גרמן, עדיין מתגלות לנו כשלים  משמעותיים בתחום הארנונה למגורים, עליהם לא ידענו. פגיעתה הקשה  של יעל גרמן,  במעמד הביניים לא  מוכרת עדיין ברבים ולא הופנמה. יעל גרמן כנראה מאמינה, כי  הכלבים נובחים והשיירה תעבור,  משמע, מעשי העוולה הפוגעניים שלה בתחום המיסוי העירוני,  יוכלו להימשך באין מפריע.

 

6.11.12 מדיניות  אנטי-חברתית קיצונית. התנהלות יעל גרמן, הנה נוכלות פוליטית
העובדות  אשר מופיעות בתצהיר אותו הגיש אריה גבע לבית-המשפט ביום 4.11.12 , מראות בבירור, כי מדיניות הארנונה בה נוקטת עיריית הרצלייה, הנה אנטי-חברתית באופן קיצוני וכי יעל גרמן, אינה אומרת את האמת, (משקרת), כאשר היא טוענת כי מדיניות הארנונה של עיריית הרצליה היא החברתית ביותר בין הערים בישראל, בעוד המציאות הפוכה לחלוטין.

לקריאת התצהיר, עובדות אשר רוב תושבי הרצליה, אם לא כולם, אינם מודעים להם  ודברים שכתב אריה גבע בנושא כאוב זה  של קיפוח ברור של מעמד הביניים, ראה:
תצהיר גבע על  העובדות בעניין המדיניות האנטי חברתית של יעל גרמן  בנושא הארנונה.

עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן, נוהגת מדיניות  מיסוי אנטי-חברתית, כאשר היא נותנת  פטורים  משמעותיים או אי-גבייה של  תשלום ארנונה, מחלקי דירות ובתים, המצויים בעיקר בבתים איכותיים ויקרים. וכך, העשירים משלמים פחות למ"ר בנוי פחות מאשר מעמד הביניים והעניים. לא הגיוני, אבל עובדה.

 


17.10.12  ארנונה על פנטהאוזים,  שערורייה  עליה אחראית  יעל גרמן. 
עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן,  בגיבוי ייעוץ משפטי בעייתי,  'נותנת' מתנה של  כמה אלפי שקלים,  לבעלי דירות פנטהאוז הנמצאות בראשי מגדלי הדירות, שאין חולק על-כך, שאינם נמנים על אוכלסיית המקופחים.  כאשר קוראים את העובדות,  ברור כי  אין מדובר רק בבעיה של צדק חברתי קלוקל, אלא דרך התנהלות עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן, לרבות הטענה של העירייה כי אין בידה כל מידע  כמה דירות פנטהאוז, נהנות מסיווגן כדירות רגילות, נראית  בעייתית בעליל במספר היבטים.

נוכח הכרזותיה של יעל גרמן,  כי היא בעד צדק חברתי וכי בעיר הרצליה, חלוקת נטל הארנונה בין תושבי העיר, הנה מהצודקות ביותר בישראל, טענה שאין בה ממש, מה שנקרא שקר גס -  אתה תמה, עד כמה יעל גרמן,  הנה פוליטיקאית חסרת בושה.

בעקבות פנייה שלי אל היועץ המשפטי לממשלה בדבר דרך התנהלות עיריית הרצליה בנושא הפנטהאוזים,  השיבה  עו"ד  ענת בהרב-קרן,  היועצת המשפטית של עיריית הרצליה,  אל משרד הפנים אליו  הועבר  מכתבי,   כי הטענות שלי  בנושא הפנטהאוזים,  הן השערות חסרות בסיס.

ביום  9.9.12 שלחתי את  העובדות  שבידיעתי אל עו"ד ענת בהרב-קרן, היועצת המשפטית לעירייה,  אשר העדיפה שלא להגיב.  תקראו את העובדות ותבינו,  עד כמה דבריה  של עו"ד  ענת בהרב-קרן, הם:   אחיזת-עיניים,  דברי כזב, סילוף, גניבת-הדעת, או  תבחרו בעצמכם את המלה המתאימה.  
גביית ארנונה מדירות פנטהאוז, עיריית הרצליה, שערורייה - העובדות  10-12


היום, פניתי  גם אל חברי מועצת  עיריית הרצליה בתקווה, כי אולי  הם יפנימו, לאלה מביניהם שעדיין   אינם מבינים במה דברים אמורים,  איך  נראים פניה של שחיתות שלטונית,  בעוד חברי המועצה תומכי יעל גרמן, שותקים.

ביקשתי מחברי מועצת העירייה, אם מישהו מהם, יכול להסביר לי את הרציונל ומאין הזכות המוסרית של מתן פרשנות כזו הפוטרת את בעלי הפנטהאוזים, מתשלום  תעריף של פנטהאוז, כפי שקובע צו הארנונה. אם  מישהו מהם, ימלא את חובתו הציבורית  ויבהיר במה דברים אמורים ולמה,   אשמח להביא את הדברים בפני הקוראים.

 

21.5.12  בעקבות פסק-הדין  של בית-המשפט העליון - ידון המחוזי בטענות גבע, כי נטל הארנונה אינו מחולק באופן הוגן וראוי בית תושבי הרצליה, תוך העדפה ברורה של דירות הפאר.
התעלמות  בית-המשפט העליון  בפסק-הדין  עע"ם 3534/11, עיריית הרצליה נ. אריה גבע ואח' מיום  14.5.12  -   מדרכה הפסולה בעליל, של עיריית הרצליה והעומדת בראשה יעל גרמן, אינה מובנת לי ומעוררת בי אכזבה עמוקה.  פסק הדין שדן רק בנושא  תחולת דיני ההקפאה של הארנונה, הוא לרוחי ולדעתי, צריך היה  נשיא בית -המשפט העליון,  אשר גרוניס,  להשתמש בנסיבות מקרה זה, כדי להוציא לחלוטין את דיני ההקפאה מן העולם, בין אם מדובר בשינוי מדיניות  של העירייה,  או שינוי מצד העירייה של  צו הארנונה, שהנם הא בהא טליא.  התהייה שלי, האכזבה, התסכול הנם ממה שאין שאין בפסק-הדין  הקצר,  שהתעלם מדרך התנהלות עיריית הרצליה, למרות שמלוא העובדות היו בפניו ובכך, בעיני, שם דוקטרינות יסוד במשפט הישראל, בצל או התעלם מהם.  לקריאת פסק-הדין ועליו ראה:
אריה גבע מביא וכותב על פסק-הדין של בית-המשפט העליון, עע"ם 3524/11

 


23.1.2012 דרך התנהלות עיריית הרצליה והעומדת בראשה יעל גרמן בפני בית-המשפט העליון.
חשבנו לנכון, להביא לידיעת ציבור תושבי הרצליה את הנוסח של הסיכומים מטעם  המשיבים (אריה גבע ושכניו) בפני בית-המשפט העליון,  בערעור אשר הגישו - עיריית הרצליה, יעל גרמן ומנהל הארנונה, לאחר שהפסידו בדין בפני בית-המשפט לעניינים מנהליים.  הסיכומים, מציפים דרך התנהלות  קלוקלת בעליל של עיריית הרצליה, בידיעתה המלאה של  העומדת בראשה - יעל גרמן ובביצוע מנהל הארנונה שלומי אסולין,  הממשיך בדרך קודמו, יעקב וידר, זאת במגזר רחב יחסית  של נושאי  גביית ארנונה למגורים. דרך גביית הארנונה למגורים בהרצליה הנה: מעוותת, שקרית, פוגענית, מיטיבה עם אלה המתגוררים בדירות  איכותיות, על-חשבון שכבות הביניים,  זאת תוך שקרים, הסתרת האמת מצד העירייה והטעיית בית-המשפט.

אריה גבע מודע היטב למשמעות  אמירת האמת ואין בלתה,  קל וחומר בפני בית-משפט  וקל וחומר בן בנו של קל וחומר, בפני בית-המשפט העליון. כל העובדות המופיעות בסיכומים, גובו בתצהירים ובראיות מוחשיות, בעוד  העובדות להם טענות העירייה,  הן טענות בעלמא.
סיכומי המשיבים  במתכונת שהוגשה בחודש ינואר 2011, לבית-המשפט העליון עע"ם 3824/11 .

הדיון בערעור  שהגישו עיריית הרצליה ויעל גרמן, יתקיים בחודש מאי 2012.

 

21.8.11  עיוות משמעותי  בחלוקת נטל הארנונה - יעל גרמן, פועלת באופן אנטי-חברתי בעליל 
העובדות מראות כי יעל גרמן ראש עיריית הרצליה,  פועלת   בתחום המיסוי העירוני - ארנונה - באופן בו תושבי הרצליה  המתגוררים  בבתים ודירות  נוחים ומפוארים יותר, משלמים ארנונה למ"ר  בנוי,   נמוכה יותר מזו המשולמת על-ידי אלה המתגוררים בדירות  איכותיות פחות.   ראה:

עיוותבחלוקת נטל הארנונה, מדיניות אנטי-חברתית בעליל של יעל גרמן 8-2011

 

יעל גרמן, ראש עירייה אנטי-חברתית בעליל, בתחום המיסוי המוניצפאלי-העירוני. 
בכל תקופת כהונתה של יעל גרמן, בתפקיד ראש עיריית הרצליה, לב הבעייה של נושא  חלוקת נטל הארנונה למגורים, בין תושבי הרצליה, הנו בשניים:

  • פער מזערי בלבד  על-פי צו הארנונה של הרצליה, של שיעורי הארנונה למ"ר, בין אזורי העיר השונים, שהנו יותר מראית עין, מאשר ביטוי הולם להבדלי רמות איכות הדיור והמצב הסוציו-כלכלי של התושבים באזורים השונים -  הבאה לידי ביטוי בהפרשים במחיר הדירות ושכר הדירה.

  • מדיניות הפטורים מארנונה לשטחים בנויים בבתים ודירות למגורים, בה נוהגת עיריית הרצליה, נותנת  עדיפות גדולה לתושבים המתגוררים בבתים ודירות בעלי איכות דיור גבוהה יותר, באופן בו ככל שהדירה או הבית, הם מרווחים יותר וכוללים חלקים של  מותרות ואיכות דיור גבוהה, יורד שיעור הארנונה שמשלמים התושבים עבור מ"ר בנוי.

 

איננו מכירים עירייה נוספת בה קיים מצב מעוות בעליל בו שיעור הארנונה למ"ר בנוי  יורד, ככל  שהדירה או הבית הם  בעלי איכות מגורים גבוהה יותר.  (העשירים משלמים  פחות למ"ר בנוי מאשר מעמד הביניים ומרבית העניים).  בכל מעשיה של יעל גרמן ראש עיריית הרצליה, הנם בניגוד לכללי צדק בסיסי, תוך צביעות  שגם בעולם הפוליטי   המוניציפאלי בישראל, שאינו מקום מלבב,  לא מצאנו דומה לו בעיר אחרת.

 

ראה  גם : ארנונה למגורים

 

לב העיוות הקיים בהרצליה בנושא הארנונה  -  תמים לכאורה  וצריך להתעמק כדי להבין את משמעות האנטי-חברתית.
כאשר  עיריית הרצליה מעניקה פטור מארנוה  לשטחים בנויים איכותיים,  (מרפסות,  מרתפים, מחסנים, חניה,  שטחים לפעילות פנאי וספורט,  לובי מפואר, בריכות שחייה),   שטחים אשר  אינם קיימים כלל בבתי מגורים בודדים או  בבתי-דירות  צנועים,  התוצאה הנה -  כי הארנונה למ"ר בנוי,  בדירות ובבתים האיכותיים יותר,  הנה נמוכה במידה רבה. אם הייתה  עיריית הרצליה נוהגת, כפי  הקיים בערים אחרות, ומחייבת גם שטחי דירה אלה,  הרי אלה המתגוררים בבתים ודירות, בהם ישנם שטחי איכותים אלה, היו משלמים אמנם ארנונה גבוהה יותר,  אך מצד שני, כל אלה המתגוררים בבתי דירות או בתים, בהם אין שטחי לוקסוס כאלה, היו משלמים ארנונה נמוכה יותר.

 

 

28.3.2011  הצדק נחל ניצחון עצום, גם  אם התמהמה - לא סוף פסוק 
תבוסה למעשי  הרמייה בהם נהגה  עיריית הרצליה. בעקבות פסק-הדין  בעתירה  עת"מ 1732/08 אריה גבע ואח' נ. עיריית הרצליה, בעניין הארנונה
מאבק בו החל אריה גבע בשנת 1999, עת התברר לו כי עיריית הרצליה מרמה אותו ואת שכניו, כדי להגדיל את שטח הארנונה החייב של דירותיהם, הגיע לסיומו ביום 28.3.11, בפסק דינה של כב' השופטת מיכל עגמון, מבית המשפט לעניינים מנהליים בתל-אביב,    (עת"מ  1732/08 אריה גבע ואח' נ. עיריית הרצליה).  רק חלק ממסכת העובדות השקרית בה נהגה העירייה,  הובא בפסק הדין.

על פסק הדין ומשמעותו ראה:

28.3.2011 הצדק ניצח בית-המשפט המחוזי אמר דברו,  על עתירה נגד עיריית הרצליה.

תוך כדי המאבק  בעניינו האישי, חשף אריה גבע כשלים נוספים בדרך ניהול הארנונה על-ידי עיריית הרצליה בתחומים שונים, אשר הובאו באתר בושה.  הצד האישי  הכספי  של מאבק  אריה גבע  מול עיריית הרצליה, (אך למעשה מול  יעל גרמן ראש העירייה),   הסתיים  בעיקרו, עת  קיבלה כב' השופטת מיכל אגמון, את הגרסה העובדתית אותה הציג  אריה גבע במהלך כל השנים, מכך, נגזרה ההחלטה המשפטית המתבקשת . לקריאת פסק-הדין המלא:
עת"מ 1732/08 אריה גבע ואח' נ. עיריית הרצליה  28.3.11 - מינהלי ת"א השופטת אגמון

 

חסד עשתה כב' השופטת ד"ר מיכל אגמון עם יעל גרמן, אשר נוכח הממצאים אשר הוצגו בפניה, נקטה  כבודה בשפה רכה כלפי עיריית הרצליה. אולם,  קריאת  אותן עובדות  אשר אומצו על-ידי בית-המשפט במפורש,  תוך השוואתן לטענות העירייה בעתירה זו ובהליכים אחרים באותו נושא, מצביעים בבירור  כי עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן ובידיעתה הברורה, רימו, שיקרו הונו  את התושבים,  תוך שהם היטו משפט בהליך מקביל באופן ברור  גם אם בית-המשפט לא השתמש במלים אלה במפורש.
תם ולא נשלם.

 

צריך לקרוא באתר בושה את השתלשלות הדברים ואת ספיחיהם כדי להבין את משמעות הקביעות העובדתיות בפסק-הדין של כב' השופט מיכל אגמון. אנו עוד נשוב למשמעויות הנובעות מאישוש טענות גבע במשך התקופה הארוכה נגד דרך התנהלות עיריית הרצליה בידיעתה של  יעל גרמן ראש העירייה.  כל אשר אמרנו נגד יעל גרמן  בתחום הארנונה,  הוכח כנכון ואין פסק-הדין נוגע אלא בחלקם של הדברים.

אלא  שבכך, לא הוכרעה הסוגייה המהותית  של  עיוותי הארנונה הנהוגים בעיריית הרצליה לגבי נטל חלוקת הארנונה בין תושבי העיר.

 

מדוע נהגה יעל גרמן  ראש עיריית הרצליה בדרך הרמייה בנושא הארנונה -  מה יצא לה מזה  ?
נפלאות הן דרכי גביית הארנונה של עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן -  אין להם פשר ולא הגיון. שחיתות שלטונית, שקרים, הפרת חוק, איפה-ואיפה. גם מי שסבור כי יעל גרמן הנה ראש עירייה בעייתי, מתקשה להאמין כי דרך ניהול  קלוקלת, ואולי גרוע מכך, הנה אפשרית - העובדות מדברות בעד עצמן.

 

  • חובת שקיפות וגילוי מלא לה קורא אתר בושה, קוראת לכך, כי יודגש, כי בנושא הארנונה, אריה גבע  הנו בעל אינטרס אישי כספי. הוא נאבק נגד החלטת עיריית הרצליה בשנת 1999, לשנות את מדיניות עיריית הרצליה עד אז והגדלת  שומת הארנונה על דירת מגוריו ודירות תושבי שכונתו, באחוזים ניכרים.  התעניינות  אריה גבע בגילוי וחשיפה כשלי עיריית הרצליה והעומדת בראשה, ראשיתם בהחלטת עיריית הרצליה  בשנת 1999 להגדיל את שטח הארנונה בדירה שלו ושל תושבי השכונה בה הוא מתגורר.  לימוד קצר של נושא הארנונה, הביא את גבע למסקנה כי יעל גרמן ועיריית הרצליה, נוהגים  בעניין תושבי שכונתו שלא בתום-לב.   ההליכים המשפטיים נמשכים מאז, וככל שנוקף הזמן,  נחשפים בפני גבע,  היבטים שונים של נושאי הארנונה, בחלקם אינם קשורים כלל למאבקו האישי, בה מתגלית יעל גרמן ועיריית הרצליה בתחום הארנונה, במלוא חרפתם.  הדרך  הקלולקת בה נוהגת  עיריית הרצליה, בהנהגה אישית של יעל גרמן, ראש העירייה בנושא הארנונה, לא רק חושפת כשלים,  אלא מצביע על חוסר-תם והעדר ניקיון-כפיים.

 

 

  • נתקלת בבעיית קיפוח, פגיעה בזכויות, התנהגות לא נאותה מצד רשויות השלטון או גופים עסקיים גדולים -  מה עושים, למי פונים ? אתר בושה ריכז רשימה של גופים  הפועלים על בסיס התנדבות, למען האזרח בתחומים שונים. הקש:
    עזרה, סיוע, עצה -  מה עושים אל מי פונים

 

על:

עיריית הרצליה

יעל גרמן ראש העירייה הרצליה

ארנונה

 

22.6.10  האם עומד לחול שינוי בגישת עיריית הרצליה לגבי נכונות השטחים לעניין הארנונה
האם מדידה חוזרת של  כל נכסי התושבים בהרצליה אותו מתכננת עיריית הרצליה, הנה  ניסיון כנה ואמיתי להגיע לגביית ארנונה נכונה שתשקף את השטחים הנכונים החייבים בארנונה, או שבפנינו שוב תרגיל יחסי ציבור, שיביא להוצאות , יטריד את התושבים, ומה שהיה, הוא שיהיה.

מדובר במהלך נרחב, אשר אם יבוצע נכון  על-פי-דין ובהגינות, יביא לשינוי חיובי בגישת עיריית הרצליה אל נושא שטחי הארנונה, אך גם יחשוף גם כמה מן הכשלים הרבים בנושא הארנונה,  אותם הציג אריה גבע בפני עיריית הרצליה, בשנים האחרונות.   על המהלך ופניית אריה גבע בנושא זה אל יעל גרמן, ראה:
21.6.10 בניית תיק נכסים של תושבי הרצליה לצורך ארנונה, מהלך ראוי אם יבוצע נכון.

 

2.2.2010  התנהלות חמורה של עיריית הרצליה בנושא  ארנונה למגורים - שורת מחדלים.
נייר-עמדה שהוכן על-ידי אריה גבע, חושף ומציף, שורה של כשלים חמורים בדרך התנהלות עיריית הרצליה בנושא ארנונה למגורים.  גם כאשר הוצגו המחדלים בצד המעשים החמורים בפני יעל גרמן, היא בחרה להתעלם מהם והמשיכה בדרך התנהלותה הבעייתית (בלשון המעטה),  כתמול שלשום.  לקריאת המסמך הקש: כשלים חמורים של עיריית הרצליה בנושא ארנונה למגורים

 

6.1.2010  המאבק המשפטי נגד עיריית הרצליה, יעל גרמן ומנהל הארנונה, על גביית ארנונה שלא-כדין מתושבי השכונה,  מתקדם  שלב נוסף.
מאבקו של אריה גבע נגד יעל גרמן, ועיריית הרצליה, בעניין הארנונה שהוגדלה על תושבי השכונה בשנת 1999, לאחר כניסת יעל גרמן לתפקידה  כראש עיריית הרצליה, תוך ביטול המדיניות של קודמה בתפקיד, אלי לנדאו  -  הפך להיות מאבק של אריה גבע ואתר בושה, נגד שחיתות שלטונית,  צביעות, חוסר יושרה -  של יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה, אשר  דרך התנהלותה בנושא הארנונה, חושפת את  כיעורה  וחוסר יושרתה.

לקריאת מכתבו של אריה גבע,  אל יעל גרמן, מיום 6.1.10, בעניין האמת מול השקר, הקש:
פניית אריה גבע אל יעל גרמן, 6.1.10 עובדות שיסודן שקר, הסרת חסינות, שחיתות שלטונית


המאבק המשפטי שמנהל אריה גבע וקבוצת תושבים מאז שנת 1999, נגד עיריית הרצליה, יעל גרמן ומנהל הארנונה,  הגיע לשלב מכריע.  לאחר הגשת סיכומי התשובה, במידה ובית-המשפט יקבע, כי  אין  עיריית הרצליה רשאית להגדיל את שטחי הדירות בשל חוקי ההקפאה, תבוטל הגדלת השטחים החייבים בארנונה, ויבוא קץ למאבק הארוך.  אם יחליט בית-המשפט כי  אין 'דיני ההקפאה' חלים על  הגדלת הארנונה בעניין זה, כי אז, יתקיים דיון בדבר טענות אריה גבע ותושבי שכונתו, כי הארנונה הנדרשת מהם, על-ידי עיריית הרצליה, הנה בלתי סבירה בעליל, לא הוגנת ולא צודקת,  ביחס לתושבי הרצליה האחרים, בעיקר אלה המתגוררים באזורי היוקרה, זאת ביחס לערך דירותיהם ואיכות הדיור שלהם.  נושא זה, לא נדון  עד היום בפני בתי-המשפט בישראל,  למרות חשיבותו החברתית-כלכלית-מנהלית והוא יהיה תקדים חשוב,  לגבי זכות עירייה להתעלם מהיבטים סוציו-כלכליים ואיכות המגורים, בעת קביעת שיעורי הארנונה.

לקריאת סיכומי התשובה  שהגישו העותרים והנספח, הקישו:

 

 

 

גביית ארנונה עסקית מדירות מגורים -  סעיף דרקוני, לגיטמי, אך מעוות מבחינה סוציו-כלכלית.
22.11.09  גביית ארנונה עסקית מדירות מגורים -   על-פי צו הארנונה של עיריית הרצליה - הנה בלתי- מידתית, דרקונית, אנטי-חברתית  ומחמירה הרבה יותר מכל העיריות בשרון.   הגדרת 'פעילות עסקית' על-פי צו הארנונה של עיריית הרצליה, הנה רחבה וניתן להביא תחת כנפיה,  דירות רבות בהרצליה,    בעוד  עיריית הרצליה נמנעת לקבוע קריטריונים או הנחיות,  להגדרת מהי 'פעילות עסקית', לעניין  צו הארנונה של עיריית הרצליה.  וכך, בידי מנהל הארנונה, נושא משרה  הכפוף ונתון למרותה של יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה, סמכות  בלתי מסויגת לעשות כרצונו.
על:  גביית ארנונה עסקית -דירות מגורים, הרצליה 11-09, עיקרי הדברים.

 

לקריאת המסמך המלא בעניין ארנונה עסקית בדירות מגורים, שכתב אריה גבע 22.11.09 , קש:
גביית ארנונה עסקית מדירות מגורים - הפקרות מנהלית.

 

24.11.09  גבע שולח את  המסמך שהכין  בעניין דרך ההתנהלות של עיריית הרצליה בכל הקשור לגביית ארנונה עסקית מדירות מגורים, אל משרד הפנים, הממונה על מחוז תל-אביב.
בתאריך  29.11.09  פונה גב' רווית קלפנר, ממונה רשויות מקומיות במשרד הפנים, מחוז תל-אביב אל היועצת המשפטית של עיריית הרצליה, עו"ד ענת בהרב, ומבקשת את התייחסות עיריית הרצליה לכתוב.
אנחנו נמתין בעניין ללמוד,  מה לשון תנקוט הפעם  עיריית הרצליה, להסביר את המחדל בתחום גביית ארנונה עסקית מדירות מגורים, לאור הסעיף הדרקוני, בצו הארנונה,  שאושר על-ידי מועצת עיריית הרצליה, בצווי הארנונה של השנים האחרונות, הוא לגיטימי ומשקף כנראה את תפישת עולמם החברתית-כלכלית, של חברי מועצת עיריית הרצליה הנמנים על הקואלציה של יעל גרמן.

 

איך גובים ארנונה בעיריית הרצליה.  שקר, הטעיית בית-המשפט ?
תלונה עומדת ותלויה -  עבירה חמורה של שיבוש  הליכי משפט. מה תעשה יאח"ה
בתאריך 8.10.09 הגשתי תלונה אל היועץ המשפטי לממשלה, נגד יעל גרמן ונושאי משרה בעיריית הרצליה, בחשד להטעיית בית-המשפט  ושיבוש עשיית משפט. ראה פנייה ליועץ המשפטי לממשלה:
הטעיית בית-המשפט ושיבוש עשיית משפט - פרשת דברת

מכתב  התלונה אל משטרת ישראל בעניין חשד להטעייה ושיבוש הליכי משפט מיום 8.11.09, הקש:
פרשת דברת, מכתב התלונה אל משטרת ישראל 8-11-09

 

היועץ המשפטי לממשלה העביר את התלונה אל פרקליט המדינה וזה העביר אותה למשרד המשפטים, שהנחה אותנו להגיש תלונה במשטרה.  פרטי התלונה :
חשד להטעיית בית המשפט, שיבוש הליכי משפט ע"י עיריית הרצליה 8.10.09

השקר והאמת, בפרשת דברת. איך עו"ד אילנה בראף-שניר, בשם -  יעל גרמן, מנהל הארנונה, ועיריית הרצליה, משקרים את בית-המשפט  וגורמים לו להוציא תחת ידו, פסק-דין שאינו נשען על אדני אמת.
האמת מול השקר, עיריית הרצליה במשפט דברת - 6-9-09

 

30.10.09   עיריית הרצליה דורשת  לא אחת, ארנונה עבור שטחים הגבוהים מהשטחים בפועל.כשל מנהלי מובנה,  הופך להיות, לאחר ידיעת נושאי המשרה בעיריית הרצליה, על  המצב הבעייתי, בלא שהם מפסיקים את הדרישה הלא-מוצדקת  -   כמוהו, כמעשה  גזלה או  נטילה שלא כדין מתושבים רבים בהרצליה, המעורר חשד למעשה פלילי של יעל גרמן, ראש העירייה ושל נושאי משרה אחרים.

ראה:  גביית ארנונה שלא-כדין

 

30.10.09  פנייה אל היועץ המשפטי למממשלה, להורות על הפסקת המעשה הפסול של עיריית הרצליה

30.10.09  מסמך -  דרישה לתשלום ארנונה מתושבים עבור שטחים הגדולים מהקיים. הצגה, פירוט

 

מה יעשה מני מזוז היועץ המשפטי לממשלה ?  ראה:  היועץ המשפטי לממשלה.

מדוע מרשה לעצמה יעל גרמן,  ראש עיריית  הרצליה, לנהוג  בעניין זה,  אותוך מה שנראה כמו ברוטליות שלטונית, או רמיסת זכויות התושבים, תוך שהיא מסתכנת כי בבוא היום, כאשר תושבים יגלו את אשר עוללו להם, הם יתבעו את הכסף שנגבה מהם מלכתחילה,  לא-כדין בעילת עשיית עושר ולא במשפט.  עילה זו, במקרה של גביית ארנונה ביתר,  הוכרה על-ידי בתי-המשפט. (ראה המסמך לעיל מיום 30.10.09).

 

 

גביית ארנונה תוך מצגי שווא, הנה שחיתות שלטונית ברורה
היום  3.9.09 - הוגשו  סיכומים בעתירה מנהלית 1732/08 אריה גבע ואח' נ. עיריית הרצליה, יעל גרמן ראש עיריית הרצליה, מנהל הארנונה בהרצליה,  במסגרת המאבק שאני וכמה מתושבי שכונתי מנהלים,  נגד ההחלטה  בשנת 1999, להגדיל את שטח דירתנו לעניין ארנונה בלמעלה מ – 50%.

על הסיכומים ולקריאת המסמך המקיף, המהווה פן אחד, במסכת ארוכה של מאבק, הקש:
סיכומים, עתמ 1732/08  גבע ואח' נ. עיריית הרצליה ואח'

 

מאז 1999, אני משקיע זמן רב במאבק עם עיריית הרצליהבנושא  הארנונה, לא כדי לחסוך  סכום כסף של תשלום ארנונה, אלא משום שבמהלך השנים,  הולכת ונחשפת הדרך הקלוקלת, הרמייה, חוסר  תום-הלב, דרך שקר,  תרבות קלוקלת של חוסר אמת -  בה נוהגת עיריית הרצליה בראשות יעל גרמןהבקיאה,  המעורבת  אישית בפרטי  המאבק של  כמה מתושבי השכונה כנגד הגדלת הארנונה על דירותיהם תוך מצגי-שווא.  עבור תושבי השכונה, הגדלת הארנונה, בהתחשב בערך דירותיהם ושכר הדירה  המשקף את איכות מגוריהם, מהווה נטל יחסי בלתי-סביר של הארנונה,  הרבה ומעבר לסכומי הארנונה אותם משלמים תושבים אחרים בהרצליה.

בכל הקשור להליך העתירה, עומד ותלוי לא אכנס לפרטים מעבר לכתוב בכתב הסיכומים, אך בכל הקשור לנושאים כללים  אחרים בתחום הארנונה, עליהם למדתי במהלך שנות המאבק עם עיריית הרצליה,  אני פועל במקביל מול רשויות  המדינה השונות, כדי לבער את הנגע, הפוגע בתושבים רבים.

התנהלות בה  עירייה גובה ארנונה  תוך מצגי-שווא, ותוך ידיעה ברורה כי  הנתונים שבידה אינם נכונים, כי הטענות שלה אינן אמת, זוהי שחיתות שלטונית  במלוא חומרתם, גם אם פקידי העירייה, אינם מקבלים טובת הנאה אישית מדרך קלוקלת זו.

ככה זה בהרצליה, אינני יודע מה המצב בערים אחרים. ברובן, אני מקווה כי המצב אינו גרוע כמו בעיריית הרצליה, בחלקן מן הסתם, ייתכן והמצב לא טוב יותר.

 

 

על נושא הארנונה בכלל, לרבות  ההליכים שבידי אזרח לנקוט נגד הרשות המקומית, הקש:

ארנונה - כללי

 

26.8.09 תרבות השקר, אינה  יכולה להסתיים בטוב.  פטור מארנונה הנסתר מאור השמש

יעל גרמן ונושאי משרה של עיריית הרצליה צריכים לשלם באופן איש עבור מעשיהם של-כדין במתן הפטור מארנונה על כל השטחים המשותפים בבתי דירות, בעוד צו הארונה קובע פטור רק על שטחי המרתף והמדרגות.

נראים מוגחכים בטיעוניהם  כנגד הדרישה לחייב אותם באופן אישי

 

אתר בושה, על הועדה לחיוב נושאי משרה ברשויות מקומיות

המציאות עולה לפעמים על כל דמיון.  יעל גרמן ראש עיריית הרצליה, נאבקת עם אריה גבע ותושבי שכונתו, במשך 10 שנים בנושא הארנונה,  בשל  ביטול הפטור  שנתנו  על שטחי: מרתף, עליית גג, מדרגות פנימיות בדירות קוטג', (מרובות מפלסים על שטח קטן), ראשי עיר קודמים  - כל זאת תוך העלאת טענות בפני בתי-המשפט, כי  עירייה  אינה רשאית לפרש את צו הארנונה באופן מרחיב ומקל  והיא חייבת לפעול על-פי מלות צו הארנונה במובנן הצר וכי נושאי משרה בעיריית הרצליה אשר נתנו פטור בדרך פרשנית מקלה, פעלו שלא- כדין  ובחוסר סמכות והנה - פליק-פלאק, כאשר התגלה באופן מפתיע, כי עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן עצמה, מעניקה פטור  על שטחים לעניין ארנונה, שהוא מקל הרבה יותר, לתושבי בתי-דירות יוקרתיים -  שינתה יעל גרמן את עורה, כמו זיקית.

 

התברר במפתיע, כי עיריית הרצליה מעניקה פטור שלא על-פי צו הארנונה מבלי שמישהו שם לב לכך, רק יעל גרמן וחבר עוזריה ועורכי-דינה, ידעו כנראה על מתן הפטור.   פתאום  אליבא יעל גרמן, מותר לעיריית הרצליה להעניק פטור מקל מארנונה בדרך פרשנית רחבה, לפתע, אין כל בעייה לתת פטור כזה על-פי החוק.

 

מסתבר, כי יעל גרמן מעניקה פטור, עליו החליט אלי לנדאו לפני 20 שנה. (בזמנו, ההחלטה הייתה נכונה. בינתיים השתנו דברים במחירי הנכסים ואיכות הדיור והפטור כיום דורש בדיקה). אין בידי עיריית הרצליה  מסמכים על מתן הפטור, אין כל תיעוד על החלטה, אין כל נתונים על היקף הפטור. מנהל ציבורי בדרגתו הנמוכה, הקלוקלת ביותר. זוהי ראש עירייה, אשר אנשי משרד הפנים טענו בפני הועדה לחיוב אישי, כי היא מנהלת את עיריית הרצליה היטב. ממש בדיחה !

הפעם שקריה של יעל גרמן ודפוסי התנהגותה הנלוזה, חסרת היושרה,  יפגעו בה בעוצמה גדולה.

על עיקרי הדברים אותם סיכם אריה גבע, המלין בפני משרד הפנים בתלונה נגד יעל גרמן, הקש:

 

עיקרי הדברים, בפני ועדה לחיוב אישי, 10.8.09

 

המסמך המאלף והקיף שחיבר אריה גבע,  נועד לשכנע את אנשי אגף הביקורת של משרד הפנים, כי אין מנוס מהבאת עניינה של יעל גרמן, בפני הועדה לחיוב אישי.   המסמך פורש את השתלשלות הדברים בעניין מתן הפטור מארנונה לכל השטחים המשותפים בבתי-דירות שלא על-פי צו הארנונה, את דרך  הסתרת מתן הפטור, העדר החלטות של העירייה, העדר מסמכים או  תיעוד כלשהו.

ממש רשות  ציבורית 'במיטבה'. עוצמת המחדל, התמשכות, העדר מידע כלשהו וללא דיווח, מציגים  את דרך התנהלות יעל גרמן, וחבר עוזריה בנוש הארנונה, באור שלילי עד מאד.

 

לקריאת הדברים הקש:  סיכומי המלין,  תלונה לעניין חיוב אישי של יעל גרמן ואח'

מקרה זה, הנו שיעור מאלף בחוסר כדאיותה של תרבות השקר.  יעל גרמן, הופכת להיות הקורבן של עצמה. לקח חשוב לה ולכל אותם פוליטיקאים צבועים, הסבורים כי הם יכולים לשקר את  הציבור  כל הזמן.

 

12.8.09 דרישת ארנונה שונה מדירת זהות

מצב בו דיירי   שכונות  ובתי-דירות,  בהן   הדירות  על-פי תכניות  המצויות במשרדי עיריית הרצליה,   הן זהות – אך התושבים נדרשים לשלם ארנונה  על-פי  שטחים  שונים-  הנו פסול, בלתי-נורמטיבי  ומשנעשה ביודעין, מעלה חשש לעבירה על החוק מצד  יעל גרמן,  ראש עיריית הרצליה  ונושאי משרה  בעיריית הרצליה האחראים על תחום הארנונה.

לקריאה על  השיטה הקלולקלת, הקש: ארנונה שונה דירות זהות 8-09

 

חלם, לא רק. אולי כך היה בהתחלה, אולם הידיעה  הברורה על חוסר הרציונאל בתופעה והעדר מעש מצד  עיריית הרצליה והעומדת בראשה, יעל גרמן, להביא לידי שינוי המצב והמשך הגבייה הבלתי-תקינה של הארנונה,  הופכים את המעשה  המנהלי הבלתי-תקין, למעשה לא נורמטיבי בעליל.

14.6.09 מאבק למען  צדק ונגד שרירות מעשיה של יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה.   אריה גבע ושכניו נגד עיריית הרצליה, בעניין הארנונה.   דיון מקדמי בו ניתנה החלטה חשובה על-ידי כב' השופטת ד"ר מיכל אגמון-גונן בהליכי בעניין הארנונה בהם עתר אריה גבע נגד עיריית הרצליה, יעל גרמן ראש עיריית הרצליה ומנהל הארנונה.

לקריאת ההחלטה הקש:  ארנונה - אריה גבע נ. עיריית הרצליה, דיון מקדמי.

 

במידה ולא תתקבל העתירה  בסוגיה -  האם לאור חוק ההסדרים רשאית עיריית הרצליה להגדיל את שטח דירות תושבי השכונה, סוגייה שהיא פרטנית ל - 24 תושבי שכונה אחת -  קבע בית-המשפט, כי תידון טענת גבע ושכניו, כי הארנונה אותה הטילה עליהם עיריית הרצליה, גבוהה באופן בלתי-סביר  ביחס לערך הנכסים, בהשוואה לנכסים אחרים בעיר הרצליה.

 

נושא זה, של  קיום צדק סוציאלי בנושא של חלוקת נטל הארנונה בין תושבי רשות מקומית, למיטב ידיעתנו, לא נדון עד כה בפני בית-משפט בישראל.

 

יש לקוות, כי  המדיניות האנטי-סוציאלית, בה נוקטת יעל גרמן ראש עיריית הרצליה בנושא הארנונה, תובהר במערומיה בפני בית-המשפט, בלא כחל ושרק.

 

עשר שנים חלפו מאז החל אריה גבע במאבק נגד עיריית הרצליה, לאחר שעיריית הרצליה הוסיפה כשטח החייב בארנונה בדירתו,  כמו  אצל כל  הדירות של   24 דירי השכונה בה הוא מתגורר, את שטחי המרתף, עליית הגג, המדרגות הפנימיות.  עשר שנים בהם עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן, עושים ככל ידם, שלא לגלות את האמת, תוך חשש לקיום מצגי שווא לרבות הטעיית בית-המשפט. לאחר גלגולים, הגיע הדיון בשנת 2009, לבית המשפט המנהלי בתל-אביב. השופטת ד"ר מיכל אגמון-גונן.   לקריאת הסאגה המתמשכת, ראה בהמשך הדף.

 

20.5.09    מאבק משפטי  נגד עיריית הרצליה של כמה תושבים נחושים, נמשך מאז 1999 וככל שנוקף הזמן, מתגלים כשלים חמורים יותר  של ראש העירייה יעל גרמן ושל עיריית הרצליה.  הפעם בבירור, ברור חלקה של  עורכת-הדין המייצגת את עיריית הרצליה ואת יעל גרמן,  במסכת העובדות השקרית. .

עורכת-הדין אילנה בראף-שניר ממשרד הררי, טויסטר, עורכי-דין, המייצגת את  עיריית הרצליה ואת יעל גרמן, הגדישה את הסאה. במסגרת כתב טענות בהליך מנהלי, היא הביאה  דברי שקר וכזב  שיש בהם להכפיש את אריה גבע, מהם משתמע  כי הוא כיזב בתצהיר שהגיש לבית המשפט.

 

תגובת אריה גבע לבית-המשפט לא אחרה לבוא והיא כוללת דברים קשים נגד עו"ד אילנה בראף. הגינות בסיסי של עורך-דין  קוראת לכך,  כי לא ראוי שעורך-דין  יסתתר מאחורי החסינות הקיימת לדברים שאמר בהליך משפטי  מפני תביעת לשון הרע. לפיכך,  ראה אריה גבע

   מספר מאמרים 
1 6.6.14 משה פדלון - ארנונה אנטי-חברתית
2 26.1.14 צדק חלוקתי של הארנונה - מה הועילה בחירת משה פדלון לראש העירייה
3 6.11.12 העובדות - התנהלות אנטי-חברתית קיצונית של יעל גרמן , תצהיר אריה גבע
4 17.10.12 ויתור על סכומי ארנונה בדירות פנטהאוז - שערורייה
5 סיכומי אריה גבע בעליון - דיני ההקפאה ארנונה - עע"ם 3524/11 עיריית הרצליה יעל גרמן, הממונה על הארנונה נ. אריה גבע ואח'
6 21.5.12 נקווה כי ההפסד בבית-המשפט העליון, בקרב הארנונה, שלב בדרך לניצחון האמת, ההגינות, הצדק החברתי.
7 28.3.2011 הצדק ניצח בית-המשפט המחוזי אמר דברו
8 23.1.12 סיכומים לבית-המשפט העליון, מביאים התנהלות קלוקלת בעליל של עיריית הרצליה בנושא ארנונה למגורים
9 21.8.2011 התנהלות עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן בנושא ארנונה למגורים, הנה - חרפה, חוסר-צדק משווע – כדי נבזות של ממש.
10 22.6.10 בניית בסיס מידע אמין לצורך גביית ארנונה נכונה, שינוי מבורך או שוב תרגיל ביחסי ציבור
11 1.2.2010סדרה של כשלים חמורים - ארנונה למגורים
12 30.10.09 אל היועץ המשפטי לממשלה הפסקת גזל האזרחים - ארנונה
13 3.9.09 על ''פרשת דברת, מתוך סיכומי העותרים
14 3.9.09 סיכומים - עתירה נגד עיריית הרצליה בנושא הארנונה, תרבות השקר, מצגי-שווא, שחיתות שלטונית
15 26.8.09 מתן פטור שלא כדין ע"י יעל גרמן ואח' - סיכום אל הועדה לחיוב אישי
16 12.8.09 דירות זהות, צריכות להיות מחוייבות בארנונה זהה - לא כך נוהגת עיריית הרצליה
17 14.6.09 הגדרת נקודות המחלוקת מאבק הארנונה - דיון מקדמי
18 20.5.09 דברי שקר, אותם הביאה עו"ד אילנה בראף-שניר בכתבי טענות
19 30.3.09 עתירה מנהלית, מתן פטורים מארנונה, בדרך של איפה ואיפה, התנהלות בעייתית עד מאד של יעל גרמן ועיריית הרצליה
20 עיריית הרצליה פוטרת לא-כדין, תשלום ארנונה על שטחים משותפים בבתי-דירות יוקרתיים
21 22.2.08 איפה ואיפה על-ידי עיריית הרצליה בנושא הארנונה- כתבה
22 יו"ר ועדות-הערר לענייני ארנונה - כל הפוסל במומו פוסל.
23 התנהלות עיריית הרצליה תוך חוסר תום לב - ארנונה, קביעת בית-משפט
24 27.4.08 עתירה מנהלית עתמ 1732/08 אריה, גבע נגד עייריית הרצליה
25 תצהיר אריה גבע, עתירה ארנונה , עירית הרצליה
 

השלטון - שלוחותיו

רשויות מקומיות

price of microsoft visio 2010 
buy windows xp os 
download adobe photoshop cs3 
purchase windows xp home 
download acrobat standard 9 
viagra receptfri cialis acheter kamagra en france achat viagra rapide generique du viagra
where can i buy kamagra in london generic viagra american express what is viagra super active cialis how long does it last sildenafil citrate without prescription
viagra cost in india sildenafil citrate tablets india sildenafil brand names generic cialis picture sildenafil for females