בושה בושה
אהוד אולמרט, ראש הממשלה לשעבר

  • 13.5.14  שש שנות מאסר נגזרו היום על אהוד אולמרט, בעבירת השוחד בה הורשע בפרשת הולילנד.

עונשי מאסר כבדים הוטלו גם  על  הנאשמים האחרים בתיק.  כל עוד לא יקבע אחרת, על-ידי בית-המשפט העליון, אהוד אולמרט,  ראש הממשלה לשעבר, הוא פושע שהורשע.  גזר הדין, הביא למלל רב ורעשים וצלצולים בתקשורת, על פסק-הדין, משמעותו ומה סיכוייו של אולמרט  לזכות בערעור.  אותי מטרידה הסוגיה שאין מדברים בה, והיא כי גילוי של פרשת השחיתות רבתי,  בפרשת הולילנד,  היא פרי נסיבות מקריות  וכי  שלטונות אכיפת החוק, הראויים לכל המחמאות, לא השכילו לפתח דרכי בקרה יעילים על  נושאי המשרה בתחום הנדל"ן שבידם כוח רב להעשיר את היזמים.  אם הפעם,  לא ייעשה מעשה של ממש  שתהיה לו השפעה של ממש על המתרחש, הרשעת אהוד אולמרט ונכבדים אחרים וגזרי הדין הכבדים  שגזר השופט דוד רוזן, יהיו אפיזודה משמעותית גרידא בלא השפעה של ממש על המאבק בשחיתות.   ראה:

 

 

6.12.12  המשחק הפוליטי אותו מנהל אהוד אולמרט לאחרונה, (כן רץ בבחירות, מדבר מעל הרבה במות בנושאי שלטון וכו'), נראה פטתי, מגוחך וראוי  בעיני כי האיש, (בלי לפגוע בכישוריו),  יידום, לפחות עד אשר  יסתיים משפטו בעניין עבירת השוחד (פרשת הולילנד) ועד אשר יסתיים הערעור אותו הגישה המדינה   על זיכוי בשניים מהאישומים שהוגשו נגדו.

אהוד אולמרט, ראש ממשלה לשעבר, אשר מידת הצלחתו  בתפקיד שנויה במחלוקת, ייזכר בזיכרון הציבורי כראש הממשלה הראשון אשר נאלץ לעזוב את תפקידו בשל חשד למעשי שחיתות.  אין ספק כי אהוד אולמרט היה חמדן, נהנתן לא קטן, ונהג לא אחת באופן פסול ולא ראוי  בכוח השלטון ובמנעמיו.

 

היה לי יחס אמביולנטי כלפי אהוד אולמרט. מצד אחד, אדם מוכשר, שניתן למנות כמה הצלחות פוליטיות שלו בתפקיד ראש הממשלה, אך מצד שני,  פוליטיקאי ערמומי, חמסן ואיש האוהב את החיים הטובים.  כך או כך ואני בדעה, כי   הדרך בו נהגו בו המשטרה והפרקליטות, הייתה בלתי מידתית וכי משאבי הזמן העצומים שהוקדשו  בעת חקירתו וניהול המשפטים נגדו, לא עומדים בשום יחס, נוכח סוג העבירות בהם הואשם. קל וחומר, נוכח הזיכוי שלו, שספק רב, אם ראוי היה לערער עליו.

 

רבים בציבור כינו את אולמרט מושחת, אף בטרם הורשע, אך התחושה בקרב לא מעטים, כי  היועץ המשפטי, מבקר המדינה, הפרקליטות, המשטרה - כל אלה נהגו בעניינו באופן לא מידתי.  אהוד אולמרט נלחם  בבית המשפט את קרב חייו,  אם  יזוכה, או יורשע בעבירה של מה-בכך, זה יהיה יום של חשבון נפש נוקב, לכל מערכת אכיפת החוק.

 

לא אהבתי  את דרכו של אהוד אולמרט כפוליטיקאי, למרות שישנם מספר מהלכים, אשר צריך לזקוף לזכותו. אלא שעניני כאן אינו  פוליטי, אלא שאלת טוהר-כפיו והאם הוא נקי ממעשי שחיתות שלטונית או אישית.  השאלה אם אני מאמין כי  אהוד אולמרט לקח שוחד או לאו, אינה רלבנטית, שכן גם בתום חקירה ענפה  של כמה פרשיות, לא מצאו המשטרה  והפקליטות ראיות לעבירת השוחד החמורה, והסתפקו באישומים חמורים פחות בהרבה.  תחושתי, כי דבקות המשטרה במשימה להביא לידי הרשעת אהוד אולמרט במשהו והמאמצים הרבים שהושקעו בכך על-ידי רשויות אכיפת החוק,  הנם בלתי-מידתיים,  תוך בזבוז משאבים עצום, בלא לתרום דבר של ממש, למאבק נגד השחיתות השלטונית.  יש להניח, כי  אילו היו חוקרים  או מפשפשים בדקדנות במעשיהם של פוליטיקאים רבים,   היו מוצאים קופות שרצים לא יותר קטנות.  נחישות משטרה לחקור אישים רמי מעלה, בלא מורא, ראויה ונכונה, אך כאשר מפריזים בבחינת יקב הדין את ההר, אני בדעה כי הדברים נעשים על חשבון מאבק ראוי ויעיל, לביעור השחיתות השלטונית, אשר חקירת אולמרט אינה מקדמת.

 

10.7.12   אולמרט 'הצדיק', פרקליטות  חבולה,  עתיד קודר של המאבק נגד השחיתות
זיכוי אהוד אולמרט ממרבית האישומים בבית-המשפט המחוזי בירושלים,  בהכרעת-הדין שניתנה היום, לוותה מצהלות שמחה של חבריו. אוי  לאותה בושה. אהוד אולמרט, מי שהיה ראש הממשלה, איננו  דמון כפי שהציגה אותו הפרקליטות, אבל תואר של   צניעות, ניקיון-כפיים, קיום נורמות ראויות,  הנו  והלאה.  היום, לאחר ההרשעה, אהוד אולמר הנו גם עבריין מורשע.

אריה גבע כתב באתר בושה, כבר מזמן, כי היועץ המשפטי, הפרקליטות והמשטרה, נוקטים כלפי אולמרט פעולות חקירה  באופן לא מידתי וכי  פרשת ראשונטורס, 'ספינת הדגל' של כתב האישום נגדו,  אינה עניין כה רציני הדורש  מלחמה רבתי נגדו של רשויות אכיפת החוק ואין כצעקתה  בתחום הפלילי.

אריה גבע,  אמרנו לכם -  בעקבות הכרעת הדין בעניינו של אהוד אולמרט 10.7.12

ראה -  אריה גבע  בתפקיד פרקליטו של החמדן, אהוד אולמרט - 9.9.09

 

הכרעת-הדין, דורשת  חשבון נפש של גורמי אכיפת החוק בישראל ועלינו לא לשכוח, כי  אהוד אולמרט מהיום, הנו ראש ממשלה לשעבר שהורשע בפלילים, אשר  בנוסף,   הנו נאשם בהליך פלילי העומד ותלוי בפרשת  הולילנד,  שהיא חמורה הרבה יותר,  מכל האישומים בהם ניתנה היום הכרעת-הדין.


742  עמודים מכילה הכרעת-הדין המפורטת והמלומדת.  ת.פ  426/09 מדינת ישראל נ.  אהוד אולמרט ושולה זקן,    והיא 'גזלה'  חודשים ארוכים מזמנם היקר של שלושה שופטים נכבדים. (הנשיאה  מוסיה ארד,  סגן הנשיא יעקב צבן, השופט משה סיבל). התוצאה הנה כי השופטים לא הושפעו מהתקשורת וטחנו עד דק, את העובדות שהובאו בפניהם, תוך קביעות נורמטיביות משפטיות, שחלקן בעיני, בקריאה הראשונית של  הכרעת הדין, מעוררים סימני שאלה.

 

 

6.1.2012  הוגש כתב אישום חמור בנושא הולילנד, בו אהוד אולמרט הנו אחד הנאשמים.
שלא כמו בענין ראשונטורס, שם הואשם אהוד אולמרט ראש הממשלה לשעבר, במעשים אשר בעיני לא הצדיקו את המשאבים הרבים אותם השקיעו רשויות אכיפת החוק,  לשם העמדתו לדין וניהול משפטו, שמועד סיומו הולך ומתקרב,  הפעם, בעניין מיזם  הולילנד, מדובר בעניין חשוב,  מאין כמותו. אין לי את המידע והיכולת להביע דעה לגבי טיב הראיות בתיק או  אמינותו של עד המדינה.  רוצה להאמין ולקוות, כי  הפרקליטות לא השליכה את כל יהבה על עדותו של עד בעייתי, קשיש חולה, שספק אם יעמוד לו כוחו וצלילותו עד תום המשפט הארוך.

על  הגשת כתב האישום בפרשת הולילנד  בו אהוד אולמרט אחד הנאשמים,  ראה:
כתב אישום בפרשת הולילנד, העדר שקיפות עבודת ועדות התכנון 1-12

אהוד אולמרט אינו הנאשם העיקרי בתיק הולילנד, אך מדובר במעשה, שפגע קשה לא רק באמון הציבור באנשי השלטון, אלא נזקו 'יפאר' את  נוף ירושלים שנים רבות. רוצה לקוות, כי  נוכח הנסיבות, הכללתו של אהוד אולמרט בכתב האישום,  נעשה לאחר שאכן נמצא כי בידי הפרקליטות ראיות ממשיות לאשמתו.

 

15.4.10  פרשת הולילנד. הפעם, מדובר בעניין רציני של ממש.
בעוד משפטו של אהוד אולמרט בראשיתו, נחשפה פרשה חדשה בעניין מיזם הולילנד בירושלים, אשר  אישורי הבנייה לגביו ניתנו לפני למעלה מעשור שנים. מדובר בפרשה  חמורה פי כמה מאלו בהן נחקר או הואשם אהוד אולמרט, בה על-פי החשד,  ניתן שוחד בהיקף של מיליונים רבים, לקבוצה  גדולה של עובדי ונבחרי ציבור, כדי שיאשרו חריגות בנייה והטבות השוות מיליונים רבים, ליזם הפרויקט הולילנד.  מזה ימים, לא יורדת הפרשה מהכותרות, רבים ומפורסמים הושמו במעצר, אם כי אולמרט עצמו, עדיין לא נחקר. רבות ידובר בפרשה זו, בעובדה שחבורה גדולה הייתה מעורבת במעשה נפשע, אשר ניצב במלוא כיעורו וצעקתו המשוחתת, בליבה של ירושלים הבירה. בין אם יימצא בסופו של יום ראיות למעשה שוחד מצד אהוד אולמרט או ששוב יתברר כי יש הרבה עשן ורוח, אך ראיות ממשיות אין, פרשה זו, צריכה להטריד את אזרחי מדינת ישראל מהיבטים רבים.

 

אהוד אולמרט הוא פוליטיקאי חמדן,  אוהב חיים טובים,  אשף תככים, מתריס, בוטה, אך אדם מוכשר שרכש גם ידידים לא מעטים.  אולמרט היה איש אשר היה מאוס על רבים, אך אדם נבון, שהלך הרבה על הגבול בין מותר לאסור. אתר בושה כתב לא אחת כי לא ראוי שאיש כמותו יכהן בתפקיד ראש הממשלה, אך לא חשבנו, כי הוא מושחת הוא אוויל, עד כדי לקיחת מיליוני שקלים לכיסו, כדי להיטיב עם בעל הון.  אין ספק, כי נחישות המשטרה והמשאבים העצומים שהיא משקיעה להוכחת עבירת שוחד, שנעשתה לפני שנים רבות, לגבי מי שכבר אינו בפוליטיקה, מעוררת אי-נוחות אצל לא מעטים. ימים יגידו, אם המאמצים העצומים אותם משקיעה המשטרה  להוכיח כי אהוד אולמרט לקח שוחד,  הניבו פרי.

 

3.6.11  משפטו הפלילי של אהוד אולמרט  נמשך ונמשך... הגענו לשלב עדי ההגנה
בין אם יורשע אהוד אולמרט או יזוכה בשלושת האישומים או בחלק מהם במשפטו הפלילי, (ראשונטורס, מרכז ההשקעות, טלנסקי) לדעתי,  בפנינו עכבר שהוליד הר. המשטרה, הפרקליטות בגיבוי היועץ המשפטי  לממשלה הקודם מני מזוז, ובעידודו מן היציע של מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס,  הפכו את אהוד אולמרט לגדול המושחתים.  כתב האישום נראה פחות נורא ועם סיום פרשת התביעה במשפטו, שלא הביאה הוכחות חותכנות וברורות,  הגיע זמנה של ההגנה.  בעניין המימון הכפול של הנסיעות לחו"ל, דעתנו לא השתנתה.  מדובר במעשה נואל, לא ראוי, לא אסטטי, אבל אין כאן מעשה פלילי חמור, כפי שמציגה התביעה. על:
תחילת פרשת ההגנה במשפטו של אולמרט, מבט סביב 3.5.11

 

במדור דעה אישית באתר בושה, כתבנו מעת לעת,  על אהוד אולמרט ואחיזתו הנואשת בכס השלטון, בין השאר נכתבו המאמרים הבאים:

 

אתר בושה מבקר בחריפות את ראש הממשלה אהוד אולמרט
אתר בושה מתח ביקורת קשה  על  אהוד אולמרט בעת שכיהן כראש ממשלת ישראל וקרא לו להתפטיר מתפקידו. לאחר שנים ארוכות של חקירה, בדיקה ודיונים, הגישה פרקליטות מחוז ירושלים ביום 30.8.09 כתב אישום נגד אהוד אולמרט בשלוש עבירות.

דברי הביקורת של אתר בושה, על תוכן והיקף כתב האישום נגד אהוד אולמרט בעניין הפרשה הידועה כפרשת ראשונטורס, תוך דברי קטרוג קשים על דרך התנהלות אהוד אולמרט, הקש:
בתפקיד פרקליטו של החמדן, אהוד אולמרט

פרשת הנסיעות  של אולמרט, תוך קבלת  הוצאות נסיעה ואירוח,  מארגונים שונים עבור  הרצאות  שנשא אהוד אולמרט בכנסים נפרדים של אותה נסיעה, מעידה על חמדנות האיש, על קטנוניותו, על יהירותו וזלזלו בכללי מנהל תקינים והבוז שהוא רכש לנורמות מקובלות. אך לדעתנו מכאן ועד קביעה כי מדובר במעשים חמורים מאין כמותם, הדרך רחוקה.

כתב האישום המלא שהוגש נגד אהוד אולמרט ביום 30.8.09  ע"י פרקליטות מחוז ירושלים, הקש:

 

למקרא הדברים בכתב האישום,  עלו בנו סימני שאלה לא מעטים  - לא בדבר אישיותו של אהוד אולמרט, שנשארה בעינננו שלילית ולא נורמטיבית, אלא שתהינו האם   נוכח המשאבים העצומים שהשקיעו רשויות אכיפת החוק בחקירת אוהד אולמריט, אלה הם פירות  הביאושים שעלה בידם ללקט אודותיו ?

 

 

29.5.09    הגיעה העת למצות  את  ההליכים נגד אהוד אולמרט, ראש הממשלה לשעבר

אהוד אולמרט  ראש הממשלה לשעבר, הנו אזרח מן השורה, הזוכה לקבלת קצבה נדיבה ממדינת ישראל וכן לתקציב נכבד עבור משרדים והוצאות, המשמשות אותו לעסקיו הפרטיים.  החזקת לשכה והוצאות אחרות לאלה אשר עמדו  בראש השלטון בעבר, הנו מנהג  ראוי למי שממשיך לשרת את  הציבור,אך אהוד אולמרט, כנהנתן חסר תקנה, לוקח את  נדיבות המדינה למחוזות לא ראויים.

כנגד אהוד אולמרט, עומדים ותלויים שלושה אישומים,  שעלה בידי רשויות אכיפת החוק  לגבש, מתוך שלל ההחשדות כנגדו בנושאים רבים, ואשר בחקירתם הוקדשו משאבים רבים באופן בלתי מידתי.  אתר בושה, סבור היה כבר מראשית פרשת אולמרט, כי הוא אינו ראוי להמשיך לכהן כראש ממשלה, אך הוא התעקש על צדקתו, ורשויות אכיפת החוק פעלו בדרך ארוכה ומייגעת שקשה להבינה, עד שהגיעו למצב, בו נאלץ אהוד אולמרט להתפטר מתפקידו.

 

העובדה  כי נוכח  חומרת והיקף  החשדות,  החקירות של טובי החוקרים של המשטרה, ועבודת פרקליטות המדינה   והחשיפה התקשורתית שלוותה את החקירות  -    הרי שלושת התיקים שהתגבשו נגד אולמרט  -  פרשות: טלנסקי, ראשונטורס, מרכז ההשקעות -  הנו יבול דל להחריד.   אתר בושה מתקשה לראות במעשים המיוחסים לאהוד אולמרט בעבירות אלה, גם אם תוכחנה העובדות, במה מעשים אלה הביאו נזק לציבור,  ובמה חומרתם ( להוציא נושאי המס שאינם נכללים בטיוטת כתבי האישום)..

  • על פרקליטות המדינה, לרבות דרך עבודתה בפרשת חקירת אהוד אולמרט, הקש:
    פרקליטות המדינה

 

רשויות אכיפת החוק, הביאו למעשה, שלא בדרך של משפט, להדחת ראש ממשלה מכהן וברור, כי אם אולמרט לא יורשע, הרי כל אותם גופי-שלטון, וגורמים חוץ-שלטוניים, שהיו מעורבים, יידרשו לעשות חשבון נוקב עם עצמם.

 

אין להשיב את העבר ובמצב הקיים, יש למצות את ההליכים ובהקדם.  ניסיונותיו של אהוד אולמרט ופרקליטיו, לדחות את הקץ, מעוררים רק כעס, ומחזקים את אלה, שמאמינים  בהיותו אדם מושחת עד היסוד.

עתירתו לבג"ץ של אהוד אולמרט, כדי לדחות את השימוע בעניינו, הייתה חסרת תוחלת וקנטרנית. בצדק  זכתה לתגובה הולמת מצד הבג"ץ. בישיבה ביום 27.5.09  אמר השופט אדמונד לוי: "נחרדתי שיש תיקים שתקועים לסוף 2009 ואנחנו מתעסקים בשטויות כאלה". פרקליטיו של אולמרט התקפלו ומשכו את העתירה, תוך שהם משמיעים דברי סרק בתקשורת.

 

גם  פועלה של התנועה לאיכות השלטון, כדי לזרז את הליך השימוע ופנייתה ליועץ המשפטי לנקוט פעולה, אינה במקומה, שכן ראוי כי התנועה לאיכות השלטון תפסיק לעסוק בעניינו של אהוד אולמרט, שאינו יותר איש ציבור. ותתרכז בפעולות למען שיפור איכות השלטון בישראל ולא התעסקות מוגזת ובלתי-מידתית באיש זה או אחר.

על התנועה לאיכות השלטון באתר בושה, הקש: התנועה לאיכות השלטון

 

21.9.08 התפטרות אהוד אולמרט

אהוד אולמרט ראש הממשלה המכהן,   הודיע היום (21.9.08)  על התפטרותו מתפקיד ראש הממשלה. הוא מסר את כתב ההתפטרות לנשיא המדינה שמעון פרס,  בלא שהודיע תחילה על נבצרות זמנית לפיכך, הוא ך ימשיך לכהן בתפקיד ראש ממשלת המעבר, עד אשר תיכון ממשלה אחרת, תקופה שיכולה להימשך שבועות ואולי חודשים, אם לא תצליח ציפי לבני להקים ממשלה וייערכו בחירות חדשות.

 

מצב כזה, הוא בושה וכלימה,  הוא מתנהל על-פי החוק, אך בניגוד לכל כללי ההגיון, המוסר וההגינות.  קשה להאמין איך התאפשרה לאקונה כזו בחוק.

 

אהוד אולמרט אינו מפנה את כיסאו מטעמים אישיים, אלא בשל החשדות הכבדים נגדו, בביצוע עבירות פליליות בהם על-פי החשד נטל כספים לכיסו  - מעטפות מזומנים - וקיבל טובות הנאה  בעודו נושא בתפקיד ציבורי. במצב כזה, הוא היה צריך להודיע  טרם התפטרותו על נבצרות ולאפשר לחברת מפלגתו - קדימה, ציפי לבני, למלא את התפקיד של ראש הממשלה במקומו.

 

  • אהוד אולמרט, בתור ראש ממשלה, למרות הבנתו ויכולותיו הפוליטיות, גם ללא מעשי השחיתות המיוחסים לו, תיזכר לו אחריותו ומעידתו הקשה כמנהיג בעת מלחמת לבנון השניה,
    ראה: דוח ועדת וינוגרד המלא

 

מעבר לכך, כהונתו הפוליטית של אהוד אולמרט, התנהלה כולה בצל החשדות הכבדים נגדו וחקירות המשטרה במספר פרשיות.

במקום לעזוב את כסאו הנכבד, העדיף אולמרט לנהל  חודשרים ארוכים את המאבק על חפותו, מכיסא ראש הממשלה, תוך שהוא מטיח בליסטראות ברשויות אכיפת החוק, המשטרה והפרקליטות. זהו מצב בלתי נסבל ועל-כך ראוי אולמרט, לכל גינוי.

 

אהוד אולמרט היה  לדעתנו ראש ממשלה גרוע גם אם לא נתחשב בדרך תיפקודו לפני ובמהלך מלחמת לבנון השנייה.  במהלך כהונתו התקיים גם מצבע 'עופרת יצוקה' ברצועת עזה וגם כאן, הפעם בניגוד לרבים אחרים, סברנו כי המהלך  הצבאי למרות שבוצע תוך שמירה מירבית על חיי חיילנו, לא השיג את מטרותיו.

בשל המתגלה בחקירות שניהלה המשטרה, למרות חזקת החפות שעמדה לאהוד אולמרט, כלכל אזרח, סבר אתר בושה כי לא ראוי שעל כס ראש הממשלה, יישב אדם הנתון בחקירות כה רבות ,אשר המתגלה, גם אין בו מעשים פליליים חמורים, אשר דרך התנהלותו אינה נורמטיבית אפילו אינה פלילית.

 

title Filter     מספר מאמרים 
# כותרת מאמר
1 13.5.14 גזר הדין בפרשת הולילנד - האם נקודת מפנה במאבק בשחיתות
2 10.7.12 בעקבות הכרעת-הדין בעניין אהוד אולמרט
3 3.6.11 החל שלב ההגנה במשפטו של אהוד אולמרט - תהיות טרם הכרעת-הדין
4 15.2.10 המדינה מבקשת לדוח את שלב הראיות במשפטו של אהוד אולמרט - בושה
5 אהוד אולמרט - מושחת קטן, שהפך לסמל גדול
6 9.9.09 בתפקיד פרקליטו של החמדן - אהוד אולמרט, נוסע מתמיד במשרד ראשונטורס.
 

השלטון - שלוחותיו

רשויות מקומיות

purchase adobe acrobat 9 professional 
discount office 2013 pro student 
cheap ms office 2013 professional 
buy windows 7 enterprise product key 
price of microsoft office 2013 professional 
tadalafil 10 mg achat viagra paris preisvergleich viagra 100 mg viagra dyrt viagra preise apotheke
levitra how long does it last best generic viagra prices buy vardenafil online 200 mg viagra levitra vardenafil tablets
cheapest generic cialis online pharmacy levitra sildenafil soft tablets 200 mg viagra tadalafil manufacturers india